DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme
1
1

Pasaules Pasta savienības kongresā pieņemti būtiski lēmumi turpmākai pasta nozares attīstībai

FOTO: Publicitātes foto

Ceturtdien, 5. oktobrī, Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova, Latvijas Republikas delegācijas vadītāja, parakstījusi Pasaules Pasta savienības (UPU) ceturtā ārkārtas kongresa noslēguma dokumentus, kas vēl jāratificē nacionālajā līmenī.

No 1. līdz 5. oktobrim Rijādā, Saūda Arābijā, norisinājās nozīmīgs pasākums pasta nozarē – UPU ceturtais ārkārtas kongress. Tā laikā dalībvalstis diskutēja par vairākiem priekšlikumiem, kuru mērķis ir veicināt starptautisko pasta pakalpojumu ilgtspējīgu nākotni un nodrošināt organizācijas nepārtrauktu modernizāciju strauju tirgus pārmaiņu un pieaugošās konkurences apstākļos. Tika pieņemti lēmumi par grozījumiem UPU aktos, kā arī vairākas rezolūcijas, izskatot jautājumus par UPU atvēršanu plašākam dalībnieku lokam, pasta finanšu pakalpojumu nākotni, klimata pasākumiem pasta nozarē, kā arī citus steidzamus pasta jautājumus.

Viena no galvenajām tēmām, kas tika apspriesta kongresa laikā, bija reformu turpināšana, uzlabojot UPU sadarbību ar plašākiem pasta sektora dalībniekiem – tiem privātā sektora uzņēmumiem un partnerorganizācijām visā pasta piegādes ķēdē, kas neietilpst UPU dalībvalstu izraudzīto pasta operatoru tīklā, lai veicinātu pasta tīklu starpsavienojumu un nodrošinātu efektīvus un ilgtspējīgus pasta pakalpojumus. UPU institucionālās sistēmas pilnveidošanas ietvaros nevalstiskās organizācijas un uzņēmumi varēs plašāk piedalīties UPU darbā un sniegt savu ieguldījumu.

Nozīmīgi lēmumi pieņemti arī klimata jomā, apstiprinot “zaļo paketi”, kas ietver brīvprātīgus klimata rīcības mērķus pasta nozarei, nosakot daudzpakāpju pieeju siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai pasta nozarē.

Savukārt pieņemtie lēmumi finanšu pakalpojumu jomā vērsti uz pasta maksājumu tīklu sadarbspējas palielināšanu, nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma finansēšanas un finanšu noziegumu novēršanu. Lai veicinātu pasta finanšu pakalpojumu nepārtrauktu attīstību visā pasaulē, dalībvalstis ir vienojušās sākt darbu pie konsultatīvā zināšanu centra izveides, lai nodrošinātu paraugprakses apmaiņu, finanšu pratības uzlabošanu, tehniskās palīdzības sniegšanu pasta finanšu pakalpojumu jomā.

Attīstoties e-komercijai, mainās patērētāju intereses, un pieaug prasības pēc kvalitatīviem un mūsdienīgiem pakalpojumiem. Turpinot iepriekšējā UPU kongresā apstiprinātajā Integrēto produktu plānā ietverto rekomendāciju īstenošanu, tika atbalstīti priekšlikumi, kas paredz pilnveidot pamatpakalpojumu un papildpakalpojumu klāstu, uzsvaru liekot uz obligātiem sūtījumu izsekošanas pakalpojumiem pasta sūtījumiem ar precēm.

UPU ir Apvienoto Nāciju Organizācijas specializētā aģentūra, kuras misija ir veicināt efektīvu un pieejamu pasta pakalpojumu kvalitatīvu un stabilu attīstību, garantējot pasta sūtījumu brīvu apriti vienotā pasta teritorijā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI