DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts policijas amatpersonu nosūta ES novērošanas misijā Gruzijā

26. septembrī Ministru kabinets izdeva rīkojumu par Valsts policijas amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi nosūtīšanu Eiropas Savienības novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia) un finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.

Pamatojoties uz Eiropas Ārējās darbības dienesta Civilo operāciju komandiera 2023. gada 18. augusta vēstuli, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas 3. grupas vecāko inspektori majori Ivetu Urgu plānots nosūtīt dalībai EUMM Georgia no 2023. gada 2. oktobra līdz 2024. gada 1. oktobrim.

Latvija turpina atbalstīt starptautiskos centienus drošības stiprināšanai un stabilitātes veicināšanai, piedaloties ANO, ES, EDSO un NATO misijās un operācijās. Dalībai starptautiskajās misijās katru gadu tiek nosūtīti līdz 30 civilo ekspertu.

Šobrīd ES civilajās starptautiskajās misijās piedalās 17 Latvijas civilie eksperti,tai skaitā ES novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia) – 11, Eiropas Savienības Padomdevēja misijā Ukrainā  (EUAM Ukraine) – 4, bet Eiropas Savienības misijā Armēnijā (EUMA) – 2.

Iekšlietu ministrijas amatpersonas jau vairāk nekā 14 gadus sniedz profesionālu ieguldījumu EUMM Georgia ietvaros.

EUMM Georgia ir neapbruņota novērošanas misija, kas savu darbu uzsāka 2008. gada 1. oktobrī saskaņā ar 2008. gada 12. augusta vienošanos Krievijas un Gruzijas starpā, kurās ES pildīja starpnieka lomu, un 2008. gada 8. septembra pieņemto lēmumu Eiropas drošības un aizsardzības politikas jomā. Tās uzdevums ir dot ieguldījumu stabilitātes nodrošināšanā visā Gruzijā un apkārtējā reģionā.

     

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI