DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizvadītajās diennaktīs ugunsgrēkos cieta trīs cilvēki, trīs tika izglābti

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 22. septembra plkst. 6.30 līdz 25. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 142 izsaukumus – 48 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 53 uz glābšanas darbiem, bet 41 izsaukums bija maldinājums.

Piektdien plkst. 11.29 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Kviešu ielu Liepājā, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega sadzīves mantas un dīvāns 2 m2 platībā. Notikumā cieta cilvēks.  Ugunsdzēsēji glābēji viņu izglāba no piedūmotās istabas, kurā bija izcēlies ugunsgrēks un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 12.16 ugunsgrēks likvidēts.

Pēcpusdienā saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Raunas pagastu, kur uz autoceļa notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja vienu cilvēku, kuru nodeva NMPD. Notikumā cieta vēl trīs cilvēki, kuri tika nogādāti līdz NMPD transportlīdzekļiem. Ceļu satiksmes negadījumā iesaistītajām automašīnām tika atvienotas akumulatora klemmes, kā arī sakārtota ceļa braucamā daļa.

Sestdien plkst. 15.56 VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils ielu Rēzeknē, kur daudzdzīvokļu mājā ceturtā stāvā esošā dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,5 m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD darbiniekiem. Plkst. 16.15 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Sestdien vakarā saņemti izsaukumi uz Stirnu un A.Dombrovska ielu Rīgā, kur daudzdzīvokļu mājas pirmā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,01 m2 platībā. Abos gadījumos no dzīvokļa evakuēts cilvēks, kurš nodots NMPD darbiniekiem.

Kopumā aizvadītajās trijās diennaktīs saņemti deviņi izsaukumi, kur uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens, vairums no tiem – Rīgā, visi daudzdzīvokļu ēkās. Divos gadījumos no piedūmotajām telpām cilvēki tika evakuēti, bet vienā situācijā ugunsdzēsēji glābēji cilvēku izglāba. Bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts katliņš vai panna var ātri piedegt, sākumā radot spēcīgu sadūmojumu, bet tālāk karstuma ietekmē, aizdedzinot sadzīves priekšmetus un virtuves mēbeles. Savlaicīgi nepamanot ugunsgrēka izcelšanos, liesmas pārņems virtuvi un visu mājokli. VUGD atgādina, neatstājiet bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts gatavojamies ēdienu! Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus.

Svētdien plkst. 16.26 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Limbažu novada Alojas pagastu, kur, izmantojot autocisternas skaņas signālu, palīdzēja cilvēkam atrast izeju no meža. Plkst. 18.46 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 17.15 tika saņemts izsaukums uz Salaspils novada Salaspils pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Vienu cilvēku, kurš notikumā bija cietis, ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot imobilizācijas dēli nogādāja līdz NMPD mediķiem. Automašīnām tika atvienotas akumulatora klemmes un plkst. 18.15 darbs notikumā noslēdzās.

Plkst. 18.22 VUGD saņēma izsaukumu uz Aizpriežu ielu Rīgā, kur dega pirts 10 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD darbiniekiem. Plkst. 19.21 ugunsgrēks likvidēts.

Šonakt plkst. 02.11 saņemts izsaukums uz Gregora ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega mākslīgās elpināšanas aparāts un sadzīves mantas 2 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies pieci cilvēki, savukārt ugunsdzēsēji glābēji no dzīvokļa izglāba vienu cilvēku, kurš ugunsgrēkā cieta un tika nodots NMPD mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 02.54.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI