DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
2
2

Rīgas Teikas vidusskola uzsāk unikālu programmu bulinga mazināšanai

Starptautisks skolēnu veselības paradumu pētījums, kas īstenots 45 valstīs, liecina, ka Latvija ieņem otro vietu bulinga izplatības rādītājos skolās. Lai rastu sistēmisku risinājumu, šogad 60 Latvijas skolās pirmo reizi darbu uzsāk starptautiska bulinga novēršanas programma KiVa, kas izstrādāta Turku universitātē Somijā un efektīvi darbojas jau 20 valstīs. Programmas mērķis ir mazināt vardarbību skolās, novērst jaunu gadījumu rašanos un mazināt bulinga radīto negatīvo ietekmi uz sabiedrības veselību.

KiVa ieviešanas ietvaros veiktais Rīgas Stradiņa universitātes monitoringa pētījums un šī gada pavasarī apkopotie pirmreizējie dati rāda, ka problēma skolās ir aktuāla – vismaz vienu reizi pāris mēnešu laikā bulingu pieredzējuši 39,5% skolēnu. Aktuāls kļūst arī kiberbulings jeb bulings digitālajā vidē.

2006. gadā Turku universitātē izstrādātā bulinga novēršanas programma KiVa ir pirmā sistēmiskā programma bulinga novēršanai skolās, kas veiksmīgi ieviesta jau 20 valstīs. Kā rāda līdzšinējie ziņojumi par programmas darbību Somijā, Nīderlandē, Itālijā un citās valstīs, veiksmīga dažādu sektoru partnerība palīdz mazināt vardarbību.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI