DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs Ramšteinā piedalījās Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē

Otrdien, 19. septembrī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds piedalījās Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā, Vācijā, kurā aizsardzības ministri pārrunāja esošo situāciju un papildus militārā atbalsta sniegšanu Ukrainai.

Vizītes laikā A. Sprūds aizvadīja divpusējās tikšanās ar Ukrainas aizsardzības ministru Rustemu Umerovu (Rustem Umerov), kā arī Kanādas aizsardzības ministru Bilu Blēru (Bill Blair). Vienlaikus Latvija pievienojās Informāciju tehnoloģiju koalīcijai Ukrainas atbalstam.

Sarunas laikā ar Ukrainas aizsardzības ministru tika pārrunāti jautājumi par papildu mīnmetēju, pretgaisa aizsardzības sistēmas un lielkalibra munīcijas nodošanu Ukrainai. Savukārt ar Kanādas aizsardzības ministru tika pārrunāti jautājumi par abu valstu turpmāko sadarbību, NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas palielināšanu līdz brigādes līmenim, kā arī apmācību programmu Ukrainas virsniekiem.

Latvija sniedz aktīvu militāro palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Kopš kara sākuma Latvijas militārais atbalsts Ukrainai sasniedzis vairāk nekā 1% no Latvijas iekšzemes kopprodukta, ierindojot mūsu valsti Ukrainas atbalstītāju līderos.

Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksme apvieno vairāk nekā 50 valstis visā pasaulē, un tā tika izveidota ar mērķi kolektīvi atbalstīt Ukrainu, lai sniegtu atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem pēc Krievijas pilna mēroga karadarbības uzsākšanas.

Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai pret Krievijas īstenoto agresiju līdz Ukrainas uzvarai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI