DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

2023. gada 13. septembris uz valsts robežas un valsts iekšienē 

Trešdien, 13. septembrī Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 139 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 8168 cilvēki.  

Kopumā šogad humānu apsvērumu dēļ uzņemti 325 cilvēki. 

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 52 likumpārkāpējus. 

Uz ārējām robežām konstatēti 34 robežpārkāpēji, tajā skaitā: 

  • Ieceļošana Latvijā liegta 13 ārzemniekiem

Terehovas, Grebņevas, Vientuļu, Silenes un Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Ukrainas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, vienam Ukrainas un vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgu ceļošanas dokumentu, četriem Uzbekistānas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi, kā arī vienam Ukrainas pilsonim, jo ārzemniekam liegts ieceļot un uzturēties Šengenas zonas valstu teritorijā. Vēl četriem Ukrainas un vienam Krievijas pilsonim ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ. Personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm. 

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti 10 ārzemniekiem

Pāternieku un Lidostas „Rīga”  robežkontroles punktā konstatēti septiņi Uzbekistānas, viens Baltkrievijas, viens Azerbaidžānas un viens Gruzijas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā vai bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks, nav derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība divu Uzbekistānas un Azerbaidžānas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietās netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības. 

  • Izceļošana no valsts liegta diviem Latvijas pilsoņiem

Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens uz Londonu izceļojošs Latvijas pilsonis, kura dokuments nav derīgs izceļošanai uz Lielbritāniju un viens uz Antāliju izceļojošs nepilngadīgs Latvijas pilsonis, kuram nebija otra vecāka (persona ceļo kopā ar tēvu, Krievijas pilsoni), Latvijas pilsoņa, notariāli apliecinātas pilnvaras bērnu izceļošanai no valsts. Personām liegta izceļošana no valsts. 

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti septiņām personām – trīs Lietuvas, vienam Latvijas, vienam Brazīlijas, vienam Irānas un vienam Uzbekistānas pilsonim. 

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 11 personām – četriem Baltkrievijas, diviem Krievijas, diviem Lietuvas, vienam Latvijas, vienam Bulgārijas un vienam Moldovas pilsonim. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU