DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Visaptverošu valsts aizsardzības mācību “Namejs 2023” laikā pārbauda civilās aizsardzības spējas

Šodien un rīt, 13. un 14.septembrī, lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā, visaptverošu valsts aizsardzības mācību "Namejs 2023" ietvaros ir aktivizēta valsts Civilās aizsardzības operacionālās vadības centra darbība, kur Iekšlietu ministrijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vadībā, sadarbojoties ar nozaru ministrijām, to padotības iestādēm, komersantiem un pašvaldībām, tiek pārbaudīta un pilnveidota civilās aizsardzības sadarbība konkrētu apdraudējumu situācijās.

Mācības nodrošina iesaistīto pušu spēju stiprināšanu, kopīgu sadarbības mehānismu pārbaudi un kopējas izpratnes veidošanu par vienotu rīcību valsts apdraudējuma gadījumā. Mācībās piedalās ap 160 dalībnieku.

Jāatgādina, ka no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku (NBS) organizētas visaptverošas valsts aizsardzības mācības "Namejs 2023", kurās piedalās arī Iekšlietu ministrijas un iekšlietu nozares dienestu pārstāvji.

Kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem mācībās piedalās gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā un valsts sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot valsts aizsardzības vajadzībām nepieciešamo atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI