DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Latvijas Televīzija un Latvijas Radio saņems finansējumu iekļaušanos veicinoša satura veidošanai Ukrainas civiliedzīvotājiem

FOTO: Freepik

Ministru kabinets 12. septembra sēdē atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) sagatavoto ierosinājumu veikt finansējuma pārdali līdz 784 433 eiro apmērā, lai sabiedriskie mediji varētu veidot kultūrorientāciju un iekļaušanos veicinošu saturu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kā arī nodrošināt papildu saturu par Krievijas Federācijas izraisīto karu Ukrainā.

SEPLP normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavos un iesniegs Finanšu ministrijā pieprasījumu līdzekļu piešķiršanai no valsts budžeta programmas "Finansējums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikto pasākumu īstenošanai" atbilstoši faktiski nepieciešamajam apmēram 2023. gadā.

Pēc līdzekļu pārdales saskaņošanas Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, SEPLP saņems finansējumu un novirzīs Latvijas Televīzijai (LTV) šī mērķa īstenošanai līdz 629 695 eiro, bet Latvijas Radio (LR) – līdz 154 738 eiro.

Latvijā izveidotā primārā atbalsta sistēma Ukrainas civiliedzīvotājiem darbojas sekmīgi. Ilgstoši uzturoties Latvijā, Ukrainas civiliedzīvotāji aizvien vairāk vēlas iekļauties uzņemošajās kopienās, gan vairojot zināšanas par Latvijas vēsturi, kultūrtelpu un citām sabiedrības procesu jomām, gan veidojot sociālos kontaktus ar uzņemošās sabiedrības pārstāvjiem. Tādējādi būtiska ir ne tikai dažādu atbalsta pasākumu, mācību un kursu pieejamība Ukrainas civiliedzīvotājiem, bet arī kvalitatīva audiovizuālā materiāla par Latvijas kultūras kanona vērtībām izveide un izplatīšana sociālajos tīklos, kā arī sabiedrības informēšana par Krievijas Federācijas izraisīto karadarbību Ukrainā.

Lai sekmētu Ukrainas civiliedzīvotāju iekļaušanos Latvijas sabiedrībai, plānots izveidot kvalitatīvu audiovizuālā materiālu par Latvijas kultūras kanona vērtībām izplatīšanai sociālajos tīklos. Materiāls tiks veidots, atspoguļojot izglītojošu saturu izklaidējošā veidā, balstoties uz sociālo tīklu auditorijas prasībām. Paredzēts izveidot 30 satura vienības, kuras plānots izplatīt galvenokārt rus.lsm.lv auditorijai Instagram, Facebook, Youtube un TikTok sociālo tīklu kanālos. Materiāls veicinās vienojošas un iekļaujošas izpratnes par Latvijas vērtībām un tradīcijām veidošanos Ukrainas civiliedzīvotāju vidū, kā arī sniegs informāciju lielai kopienai un būs izmantojams vairākkārt. Krievijas Federācijas izraisītā kara Ukrainā notikumu atspoguļošanas vajadzībām 2023. gadā LTV ir nodrošinājusi un plāno arī turpmāk nodrošināt mērķēta satura izveidi visām sabiedrības grupām, tostarp Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri uzturas Latvijā. Tajā skaitā paredzēts uzrunāt mazākumtautības, bērnus un jauniešus, izmantojot kā lineārās apraides tā arī digitālo platformu kanālus. Lai arī turpmāk nodrošinātu sabiedriski nozīmīgas un padziļinātas informācijas par aktuālajiem notikumiem Ukrainā atspoguļošanu, Latvijas Radio līdztekus jau apstiprinātajam sabiedriskā pasūtījuma plānam ir ieplānojis stiprināt informatīvi analītiskā satura kapacitāti, piesaistot darbiniekus ar jaunām, pašreizējai drošības un starptautisko attiecību situācijai atbilstošām kompetencēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI