RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Stenda šāvējam Dainim Upelniekam 10. vieta Eiropas čempionātā

Publicitātes foto

Vakar un šodien, 11.septembrī Latvijas stenda šaušanas izlases dalībnieki startēja Eiropas čempionātā stenda šaušanā Horvātijā, Osijekā.

Individuālajā vērtējumā apaļajā stendā Dainis Upelnieks sašāva 123 mērķus no 125 un pēc kvalifikācijas dalīja 5. līdz 13.vietu. Sacensību finālā par medaļām turpina sacensties tikai labākie seši sportisti, tāpēc par atlikušajām trīs fināla vietām pāršaudē cīnījās deviņi sportisti (5.-13.vieta). Upelnieks vietu finālā neizcīnīja un pēc pāršaudes rezultātiem sacensību gala vērtējumā ierindojās 10.vietā. Eiropas čempiona titulu izcīnīja Grieķijas sportists Charalambos Chalkiadakis, kvalifikācijā sašaujot 124 šķīvjus, bet finālā 60 no 60 iespējamajiem mērķiem, uzrādot Eiropas rekordu.Sieviešu konkurencē Anda Lita Vāvere sašāva 100 mērķus un ierindojās 37.vietā.Jau rīt, 12.septembrī mūsu sportisti izies uz starta jaukto pāru sacensībā.Latvijas Šaušanas federācija apvieno ložu, lietišķās un praktiskās, kā arī medību/stenda šaušanas sekcijas. Šaušana ir tradīcijām bagāts sporta veids. Tas ir bijis viens no deviņiem sporta veidiem, kas tika iekļauts 1896.gadā notiekošajās pirmajās atjaunotajās Olimpiskajās spēlēs Atēnās. Latvijas sportistu panākumi šaušanas sportā iezīmējās jau 1912.gada Olimpiskajās spēlēs Stokholmā, kur, tolaik startējot Krievijas impērijas sastāvā, bronzas medaļu šaušanā pa māla baložiem izcīnīja Latvijas sportists Haralds Blaus. Latvijas sportists, Olimpiskais čempions Afanasijs Kuzmins ir viens no pasaulē diviem olimpiešiem, kurš piedalījies deviņās Olimpiskajās spēlēs.