DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. augustā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Lidostas “Rīga” peļņa pirmajā pusgadā – 2,2 miljoni eiro

Publicitātes foto

Lidosta “Rīga” 2023. gada pirmo pusgadu noslēgusi ar 2,2 miljonu eiro peļņu, liecina nerevidētais starpperiodu pārskats par 2023. gada janvāri–jūniju.

Lidostas apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā bijis 34,43 miljoni eiro jeb par 37 procentiem vairāk kā gadu iepriekš. To veidoja 20,47 miljonu eiro ieņēmumi no aviācijas pakalpojumiem (+25 % pret 2022. gadu) un gandrīz 14 miljonu eiro ieņēmumi no neaviācijas pakalpojumiem (+60 % pret 2022. gadu).

Uzņēmuma neto apgrozījuma pieaugumu pozitīvi ietekmēja pieaugušais apkalpoto pasažieru skaits, pateicoties daudzveidīgajam un plašajam maršrutu tīklam, – tas ļāvis izlīdzināt sezonālās ceļotāju skaita svārstības. Apkalpoto pasažieru skaits pirmajā pusgadā sasniedza 3,05 miljonus jeb par 37 % vairāk kā pērn. Apkalpoti 29 tūkstoši lidojumu (pieaugums par 14 %).

Pieprasījums pēc gaisa kravu pārvadājumiem, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, krities par 15 %, un lidosta pārskata periodā apkalpojusi 9,4 tūkstošus tonnu aviācijas kravu.

Uzņēmuma saimnieciskās darbības izmaksas 2023. gada pirmajā pusgadā bija 34,9 miljoni eiro, kas ir par ceturto daļu vairāk kā pērn. Izmaksu pieaugumu galvenokārt veido energoresursu cenu kāpums, pieaugošas materiālu un inventāra izmaksas un darbaspēka izmaksu pieaugums. Savukārt investīciju apjoms janvārī–jūnijā sasniedzis 4,7 miljonus eiro.

“Apkalpoto lidojumu un pasažieru skaits turpina iezīmēt stabilizācijas un atkopšanās tendences, atjaunojas transfēra pasažieru plūsma, ko veicina jaunu galamērķu piedāvājums no Rīgas. Lai arī joprojām jūtam Krievijas uzsāktā kara un ar to saistīto globālo sankciju, kā arī inflācijas ietekmi uz lidostas sniegto pakalpojumu apjomu un mūsu saimnieciskās darbības rezultātiem, tomēr pirmā pusgada finanšu rezultāti ir ievērojami labāki par plānotajiem,” saka lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI