DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. augustā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme
1
1

Latvijas Pasts velta gleznainu pastmarku šaursliežu dzelzceļa Gulbene–Alūksne 120. jubilejai

Latvijas Pasts 2023.gada 2.septembrī izdod jaunu pastmarku, kas veltīta Baltijā vienīgās regulāri kursējošās šaursliežu dzelzceļa līnijas Gulbene-Alūksne 120.gadadienai. Uz pastmarkas ilustrēta dzelzceļa līnijas lokomotīve Ferdinands, ierodoties gadskārtējo Bānīša svētku iecienītākajā pieturvietā – Stāmerienas stacijā. Jubilejai veltītās pastmarkas dizainu veidojis mākslinieks Aleksejs Naumovs. Sākotnēji to varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2.septembrī Stāmerienas šaursliežu dzelzceļa stacijas ēkā, Stāmerienā, no plkst.13 līdz 16.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,83 eiro, un tā paredzēta 10.grupas valstu  sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Aleksejs Naumovs.

Šaursliežu dzelzceļš Gulbene-Alūksne jeb Bānītis, kā to dēvē iedzīvotāji, ir kultūrvēsturisks dzelzceļa posms, kas saglabājies no vairāk nekā 210 kilometru garas dzelzceļa līnijas maršrutā Pļaviņas-Gulbene-Alūksne-Ape-Valka. Posms Gulbene-Alūksne stiepjas 33 kilometru garumā un ir vienīgā dzelzceļa līnija visā Baltijā, kas joprojām nodrošina regulārus pasažieru pārvadājumus. Bānītis maršrutā kursē katru dienu, taču divas reizes mēnesī iedzīvotājiem ir iespējams doties braucienā arī ar vēsturisko tvaika lokomotīvi Ferdinands.

Jauno pastmarku un aploksni Šaursliežu dzelzceļš – Gulbene-Alūksne iespējams aplūko šeit.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 23.septembrī.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI