DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. augustā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Bērnudārzi aktīvi piesakās LVM ekoprogrammai “Cūkmena detektīvi”

Jau 16. gadu Cūkmens ir apņēmības pilns turpināt izglītot bērnus par tīru mežu nozīmi. Tāpēc arī AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar Cūkmenu izsludina pieteikšanos jaunā mācību gada bērnudārzu ekoprogrammai "Cūkmena detektīvi". Šogad bērni varēs iepazīt ne vien pašu tīro mežu aizstāvi, bet arī viņu jauno draugu – Zaķi Bērziņu!

"Cūkmena detektīvi" ir LVM ekoprogramma pirmsskolām – 5 līdz 7 gadus jauniem bērniem. Jau kopš 2005. gada programma ir veidota sadarbībā ar LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) ar mērķi rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Bērni kopā ar pedagogu programmas ietvaros soli pa solim atklāj dažādus meža noslēpumus, kļūstot par īstiem Cūkmena detektīviem! 

zakis 1920x1080

Pirmie 100 dārziņi, kas līdz 21. septembrim būs pieteikušies ekoprogrammai “Cūkmena detektīvi”, jau oktobrī saņems papildu mācību materiālus! Pieteikšanās anketa un visa nepieciešamā informācija atrodama sadaļā "Cūkmena detektīvi".

Lai kļūtu par īstu detektīvu un Cūkmena sabiedroto, arī 2023./2024. mācību gadā ekoprogrammas ietvaros bērni apgūs četras galvenās tēmas: "Meža netīrie noslēpumi", "Cūkmenam pa pēdām", "Mežs rotaļlietu kastē" un "Audzēsim skābekli!". Bērnudārzu grupas, kas programmā darbosies jau otro gadu, varēs dažādos gadalaikos doties piedzīvojumos dabā. Visaktīvākos bērnudārzus mācību gada nogalē apciemos Latvijas tīru mežu draugs – Cūkmens. Vairāk par Cūkmena apmeklējumu bērnudārzos var uzzināt programmas nolikumā.

cukmens_copy.png

Programmu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds projekta “Nemēslo mežā” ietvaros. Projektā šogad paredzētas dažādas aktivitātes: ekoprogrammas “Cūkmena detektīvi” norises organizēšana, meža izglītības mācību spēles "Kokmīļu ABCD" izgatavošana, Cūkmena – projekta galvenā tēla – vizītes skolās, bērnudārzos un bērnu nometnēs, publiskos pasākumos. Tāpat jau paveikti vairāki projekta darba uzdevumi: uzskates līdzekļa bērniem un jauniešiem, "Cūkmena bufi" izgatavošana ar izglītojošu apdruku, izglītojošas spēles organizēšana bērnu un jauniešu auditorijai sarunu festivālā “Lampa” par meža vides piesārņojuma problemātiku, kā arī tālākizglītības kursu organizēšana meža vides izglītībā vairāk nekā 40 pedagogiem, īstenojot IZM akreditētu kursu programmu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU