DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. augustā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

No Cēsīm līdz pagriezienam uz Līviem būvē gājēju un velobraucēju infrastruktūru

FOTO: Freepik

Lai uzlabotu mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošību, gar reģionālo autoceļu Umurga–Cēsis (P14) no Cēsīm līdz pagriezienam uz Līvu ciemu (39,70.–40,95. km) būvē gājēju un velobraucēju infrastruktūru. Satiksmi būvdarbu posmā organizē ar ceļazīmēm un vadstatņiem, visā posmā noteikts braukšanas ātruma ierobežojums līdz 70 km/h, darbu vietā tas samazināts līdz 50 km/h.

1,2 km garais gājēju un velosipēdistu ceļš tiek būvēts autoceļa P14 labajā pusē, tas būs  2,50 m plats un ar asfaltbetona segumu. Būvdarbu ietvaros arī paredzēts izbūvēt apgaismojumu, kas apgaismos gājēju un velosipēdistu celiņu visā objektā, kā arī tiks uzstādītas drošības barjeras.

Cēsu novada Amatas apvienības pārvalde devusi atļauju 196 koku ciršanai, kas aug ceļa nodalījuma joslā un ir satiksmei bīstami vai traucē būvdarbiem. Savukārt 18 kokus pie Līvu kopmītnēm sakops, veidojot vainagus.

Lai ceļu remontdarbu ietvaros varētu cirst kokus gar ceļu, VSIA Latvijas Valsts ceļi ir jāsaņem atļauja no pašvaldības, kuras administratīvajā teritorijā atrodas ceļš. To nosaka MK noteikumi Nr. 309 Par koku ciršanu ārpus meža. Par papildu speciālistu, piemēram, Dabas aizsardzības pārvaldes vai arboristu piesaisti, kā arī publiskās apspiešanas rīkošanu lemj pašvaldība. Tā izvērtē visu pušu sniegtos argumentus un attiecīgi vai nu saskaņo vai nesaskaņo koku ciršanu.

Būvdarbus veic SIA ACBR par līgumcenu 519 098,68 (ar PVN). Projekta autors SIA SIA PROJEKTS 3, būvuzraudzību nodrošina AS Ceļuprojekts. Darbus plānots pabeigt līdz šā gada novembrim.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI