DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūlijā, 2023
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Pašvaldībās veidos plašākas iespējas jauniešu, senioru un ekonomiski neaizsargāto iedzīvotāju digitālo prasmju attīstībai

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nodrošinās iespēju apgūt digitālo pakalpojumu lietošanas prasmes un iespējas jauniešiem, senioriem un ekonomiski neaizsargāto iedzīvotāju grupām. Atbalsta pasākumu īstenošana tiek nodrošināta ar Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda finansējumu 12,6 miljonu eiro apmērā. To paredz IZM sagatavotais informatīvais ziņojums, kas šā gada 13. jūlijā apstiprināts valdībā.

Izglītības un zinātnes ministrija, lai nodrošinātu jauniešiem plašas iespējas attīstīt un pielietot digitālās prasmes, jo īpaši jauniešiem ar ierobežotām iespējām, tai skaitā no sociāli mazaizsargātām grupām, pašvaldībās attīstīs sistēmu digitālajam darbam ar jaunatni. Šiem mērķiem paredzēts ieguldīt teju 3,6 miljonus eiro ES Atveseļošanas fonda finansējumu.

Digitālais darbs ar jaunatni – tas ir digitālo rīku un tehnoloģiju izmantošana,  veidojot un īstenojot aktivitātes, kas ir vērstas uz jauniešu, tas ir personu vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kompetenču attīstību, iniciatīvu atbalstu, iesaisti līdzdalībā un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī nodrošinot jauniešiem nepieciešamo informāciju. Darbs ar jaunatni nodrošina jauniešiem iespēju iegūt dzīvei nepieciešamās prasmes, zināšanas un kompetences ārpus formālās izglītības neformālās izglītības ceļā, piedaloties neformālās mācībās, veicot brīvprātīgo darbu, attīstot savas iniciatīvas un iesaistoties dažādās līdzdalības aktivitātēs. Latvijā ir relatīvi zems (2,1 %) jauniešu īpatsvars, kuri regulāri piedalās neformālās izglītības aktivitātēs.1 Projekta īstenošana stiprinās pašvaldību spēju veikt darbu ar jaunatni, tādējādi veicinot jauniešu sekmīgāku iekļaušanos gan darba tirgū, gan dažādās vietējo kopienu sociālajās aktivitātēs

Projekta īstenošana sniegs atbalstu tādos jaunatnes politikas būtiskos virzienos kā darba ar jaunatni kvalitatīvas un ilgtspējīgas sistēmas izveidei un attīstībai, plašākas un aktīvākas jauniešu līdzdalības veicināšana. Tāpat projekta īstenošana jauniešiem palīdzēs darba tirgum un patstāvīgai dzīvei nepieciešamo prasmju un iemaņu apguvi, kā arī veicinās jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanos sabiedriskajā dzīvē un nodarbinātībā.

Projektu “Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās” līdz 2026. gada 30. aprīlim  īstenos Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar pašvaldībām.

Plānots, ka projekta ietvaros pašvaldības varēs saņemt atbalstu digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstībai, digitālā darba ar jaunatni aktivitātēs iesaistīsies vismaz desmit tūkstoši jaunieši 43 pašvaldības. Savukārt, 300 jaunatnes darbinieki pilnveidos zināšanas digitālā darba ar jaunatni veikšanai.

Savukārt, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nodrošinās iespēju apgūt digitālo pakalpojumu lietošanas pamata prasmes vismaz 40 tūkstošiem iedzīvotāju, īpaši senioriem un ekonomiski neaizsargāto iedzīvotāju grupām. Vairāk par VARAM projekta ieviešanā paredzēto informācija pieejama šeit.

Informatīvais ziņojums “Par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” reformu un investīciju virziena 2.3. “Digitālās prasmes” reformas 2.3.2.r. “Digitālās prasmes sabiedrības un pārvaldes digitālajai transformācijai”  2.3.2.1.i. investīcijas “Digitālās prasmes iedzīvotājiem t.sk. jauniešiem” īstenošanu” pieejams Ministru kabineta tīmekļvietnē.

1 Participation rate in non-formal education and training (last 4 weeks) by sex and age (Pieejams: https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/YTH_EDUC_060__custom_1938538/default/table?lang=en)

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI