DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

15. jūlijā sākas staltbriežu govju un teļu, kā arī bebru un ondatru medību sezona

Šā gada 15. jūlijā sākas staltbriežu govju un teļu medību sezona. Dienests pirmajā sezonas mēnesī aicina medībās ievērot izvēles principu un medīt tikai staltbriežu teļus vai staltbriežu govis, kurām nav teļu.

Valsts meža dienests norāda, ka staltbriežu teļus atļauts nomedīt, izmantojot ne tikai teļa medību atļauju, bet arī pieauguša buļļa vai govs medību atļauju. Staltbriežu govis atļauts medīt līdz 31. janvārim, bet teļus – līdz 31. martam.

Pēc Valsts meža dienesta vērtējuma Latvijā mitinās ap 69 000 staltbriežu, populācija ir stabila ar tendenci samazināties. Esošais staltbriežu populācijas apjoms lielākajā daļā medību platību nodara ievērojamus postījumus mežsaimniecībai un lauksaimniecībai, neskatoties uz veiktajiem aizsardzības pasākumiem (repelentu, skaņu lielgabalu, žogu, elektriskie ganu uzstādīšanu). Pagājušajā medību sezonā tika nomedīti 24 985 staltbrieži, kas sastādīja 79 % no pieļaujamā nomedīšanas apjoma.

15. jūlijā sākas arī bebru un ondatru medību sezona, kas turpināsies līdz 15. aprīlim, bet meliorācijas sistēmās bebru un ondatru medību termiņš ir pagarināts – no 15. jūlija līdz 30. aprīlim.

Valsts meža dienests informē, ka Medību noteikumu izpratnē par meliorācijas sistēmām tiek uzskatītas mākslīgi veidotas un uzturētas vaļējās meliorācijas sistēmas un būves (susinātājgrāvji, novadgrāvji, kontūrgrāvji un kanāli). Par meliorācijas sistēmu atrašanās vietu var pārliecināties VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) Meliorācijas kadastra informācijas sistēmā www.melioracija.lv, kuras datu slānis pieejams arī lietotnē “LVM GEO”. Valsts meža dienesta medību inspektori, vērtējot bebra vai ondatras nomedīšanas faktu, vadās pēc datiem šajā informācijas sistēmā.

Bebri un ondatras (bizamžurkas) ir nelimitētie medījamie dzīvnieki. Pēc Valsts meža dienesta vērtējuma bebru skaits Latvijā sāk pamazām samazināties, bet ondatru skaits turas nemainīgs. 2022./2023. gada medību sezonā Valsts meža dienests saņēmis informāciju par 21 400 bebru un 55 ondatru nomedīšanu.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI