DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP atļauj ar veco ļaužu un invalīdu ilgstošu aprūpi Latvijā nodrošināšanu saistītu uzņēmumu apvienošanos

22.06.2023. Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu par SIA “Adoro” vienpersoniskas izšķirošās ietekmes iegūšanu pār SIA “Senior Baltic”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu

SIA “Adoro” ir Latvijā reģistrēta sabiedrība, kura ietilpst BaltCap ieguldījumu portfelī. BaltCap ir privātā kapitāla un riska kapitāla ieguldītājs un pārvaldītājs, kas darbojas primāri Baltijā. SIA "Adoro" pieder aprūpes centrs “Senior ABC” un tā saimnieciskā darbība ir saistīta ar veco ļaužu un invalīdu ilgstošu aprūpi Latvijā. SIA “Senior Baltic” saimnieciskā darbība arī ir saistīta ar veco ļaužu un invalīdu ilgstošu aprūpi Latvijā. SIA "Senior Baltic" īpašumā ir aprūpes centrs “Dzintara melodija” un pirms iecerētās apvienošanās tas pieder Luksemburgā reģistrētai sabiedrībai - privātā kapitāla un riska kapitāla ieguldītājam “Central & Eastern Europe Care Services Holding” S.A.

Tādejādi apvienošanās dalībnieku apvienošanās rezultātā tiek ietekmēts vienas konkrētas preces tirgus, nodrošinot veco ļaužu un invalīdu ilgstošu aprūpi Latvijā. Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu. Plašāka informācija par apvienošanās kontroli Latvijā pieejama Konkurences padomes tīmekļvietnes sadaļā “Tirgus dalībnieku apvienošanās”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI