DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Maksātnespējas kontroles dienests aicina aktīvāk izmantot savas iespējas atgūt depozītu

Katru gadu Maksātnespējas kontroles dienests valsts budžetā ieskaita vairāk kā 50 000 eiro, jo personas, kuras iesniedz maksātnespējas procesa pieteikumu juridiskās personas procesā, neizmanto savas tiesības atgūt maksātnespējas procesā iemaksāto depozītu, pat gadījumos, ja ir pamats depozīta atmaksai.

Iesniedzot juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu, ir jāiemaksā depozīts divu minimālo mēnešalgu apmērā. Juridiskās personas maksātnespējas procesa depozīta mērķis ir segt juridiskās personas maksātnespējas procesa izmaksas.

Iemaksāto depozītu pieteikuma iesniedzējs var saņemt atpakaļ, ņemot vērā divus galvenos nosacījumus:

  1. ja tiesa nepasludina maksātnespējas procesu;
  2. ja tiesa pasludina maksātnespējas procesu un pie noteiktiem apstākļiem iestājas zemāk norādītie nosacījumi.

Ja tiesa nepasludina maksātnespējas procesu, depozītu izmaksā Maksātnespējas procesa pieteikuma iesniedzējam. Ja depozītu ir iemaksājis parādnieks, to izmaksā parādniekam. Ja depozītu ir iemaksājis kreditors, tad to izmaksā kreditoram. Depozītu var lūgt atmaksāt viena gada laikā pēc tiesas nolēmuma spēkā stāšanās.

Ja tiesa pasludina maksātnespējas procesu, un depozītu iemaksājis pats parādnieks – to uzreiz pēc maksātnespējas procesa pasludināšanas, bet ne vēlāk kā iesniegts tiesā pieteikums par maksātnespējas procesa izbeigšanu, izmaksā maksātnespējas procesa administratoram uz viņa iesnieguma pamata. Šajā gadījumā parādnieka iemaksātais depozīts tiek novirzīts maksātnespējas procesa izmaksu segšanai un parādniekam nav iespēju to atgriezt.

Ja depozītu ir iemaksājis kreditors un maksātnespējas procesā ir atgūti naudas līdzekļi – to viena gada laikā pēc paziņojuma par kreditoru prasījumu segšanas plāna izpildi vai ziņojuma par mantas neesamību izmaksā kreditoram.

Depozīta kontu administrē Maksātnespējas kontroles dienests. Lai saņemtu depozīta atmaksu, jāaizpilda veidlapa un jānosūta Maksātnespējas kontroles dienestam. Veidlapa ir pieejama Maksātnespējas kontroles dienesta tīmekļvietnē www.mkd.gov.lv sadaļā Depozīts - Depozīta atmaksa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI