DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Aigars Strupišs pārstāvēs Tieslietu padomi ENCJ valdē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Trešdien, 7. jūnijā, Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs kā Latvijas Tieslietu padomes pārstāvis ievēlēts Eiropas Tieslietu padomju asociācijas (ENCJ) valdē. Vēlēšanas notika ENCJ Ģenerālās asamblejas ietvaros Ļubļanā (Slovēnijā).

Latvijas Tieslietu padome ir ENCJ dalībniece kopš 2011. gada, un tā ir pirmā reize, kad Latvijas pārstāvis ir ievēlēts ENCJ valdē. Latvijas Tieslietu padomes priekšsēdētāja A.Strupiša ievēlēšana ir augsts Latvijas kā ENCJ dalībvalsts novērtējums, kā arī nozīmīga starptautiska platforma tiesu neatkarības stiprināšanai.

Tieslietu padomes priekšsēdētājam A.Strupišam ENCJ valdes locekļa pienākumi būs jāpilda līdz 2025. gadā notiekošai ENCJ Ģenerālajai asamblejai. 

ENCJ Ģenerālās asamblejas ietvaros ENCJ valdē tika ievēlēta pārstāve arī no Francijas. Valdē bija jāievēl jauni divi valdes locekļi, jo esošiem diviem valdes locekļiem beidzās pilnvaru termiņš.

No 7. līdz 9. jūnijam norisinās ENCJ Ģenerālā asambleja, kurā šogad tiek diskutēts par tiesu piemērotību nākotnei. Tāpat Ģenerālajā asamblejā, kā jau katru gadu, tiek plānots pasniegt balvu kādai no dalībvalstīm par pozitīvām pārmaiņām tieslietu sistēmā.

ENCJ ir bezpeļņas organizācija, kas apvieno Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu tiesu sistēmu pārstāvošas un no likumdevēja, izpildvaras neatkarīgas institūcijas. ENCJ izveides mērķis sekmēt ES dalībvalstu Tieslietu padomju sadarbību, savstarpējo pieredzes apmaiņu un kopējas informācijas analīzi.

ENCJ valde sastāv no priekšsēdētāja (kopš 2022. gada – Lietuvas pārstāve Dalia Vasariene (Dalia Vasarienė)) un septiņiem ENCJ dalībvalstu valdes locekļiem, kurus ievēl uz diviem gadiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI