DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. maijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeimā forumā spriedīs par ilgtspējīgu Latvijas enerģētikas stratēģiju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pirmdien, 22.maijā, parlamentā norisināsies enerģētikas forums “Vai Latvijai ir nepieciešama ilgtspējīga, Latvijas tautsaimniecības interesēm atbilstoša enerģētikas stratēģija”. Foruma dalībnieki spriedīs par izaicinājumiem enerģētikas jomā un ilgtspējīgu to risinājumu.

Pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un Valsts prezidents Egils Levits. Tāpat ievadvārdus sacīs un forumu moderēs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andris Kulbergs.

Valsts prezidenta amata kandidāti – Elīna Pinto, Uldis Pīlēns un Edgars Rinkēvičs – forumā aicināti vērtēt pašreizējo situāciju enerģētikas politikas veidošanas kontekstā un iepazīstināt ar savu redzējumu par Latvijas enerģētikas stratēģiju.

Foruma dalībnieki parlamentā spriedīs par pašreizējo situāciju enerģētikas sektorā, turpmākajām patēriņa prognozēm, enerģijas ražošanas un balansēšanas portfeli, kā arī piegāžu drošību. Tāpat dalībnieki iepazīsies ar Baltijas reģiona valstu un citu Eiropas Savienības valstu pieredzi jautājumā par enerģētikas stratēģijas nozīmi un nepieciešamību. Vēl plānots uzklausīt politikas veidotāju, Latvijai būtisko un sistēmiski svarīgo enerģijas tirgus dalībnieku, nozares pārstāvju un uzņēmēju – enerģijas patērētāju – pārstāvju redzējumu par enerģētikas stratēģiju, kā arī spriest par enerģētikas stratēģijas nozīmi un nepieciešamību tautsaimniecības attīstības kontekstā.

Plānots, ka forumā piedalīsies klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars, ministriju un parlamentu pārstāvji ne vien no Latvijas, bet arī Igaunijas, Lietuvas, Nīderlandes un Spānijas, ārvalstu diplomāti, enerģētikas nozares pārstāvji, kā arī citi eksperti.

Foruma noslēgumā 14.Saeimas frakciju pārstāvji plāno parakstīt sadarbības memorandu par Latvijas enerģētikas stratēģiju 2023.-2050.gadam.

Pasākumu organizē Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Forums pirmdien, 22.maijā, sāksies pulksten 9.30 Baltiešu zālē, Jēkaba ielā 6/8, un ikviens interesents tam varēs sekot līdzi tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv, kā arī parlamenta Facebook kontā.

Programma LV

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI