DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. maijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Tiekas Latvijas un Lietuvas kolēģi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Šā gada 17. un 18. maijā Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts tikās ar Lietuvas Iekšlietu ministrijas Robežsardzes dienesta komandieri ģenerāli Rustamas Liubajevas un Policijas departamenta ģenerālo komisāru ģenerāli Renatas Požela.

Tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi par šī brīža situāciju uz Eiropas Savienības ārējām robežām, pastāvošajiem izaicinājumiem un riskiem, kā arī diskutēts par turpmākas divpusējas un daudzpusējas sadarbības perspektīvām. Tāpat divpusējās sadarbības stiprināšanas nolūkos parakstīts Saprašanās memorands starp Latvijas Republikas Valsts robežsardzi un Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Policijas departamentu.

Sakarā ar plānoto NATO Samitu Lietuvas Republikā (Viļņā) jūlijā, iestāžu priekšnieki apsprieda jautājumus kuri saistīti ar Valsts robežsardzes potenciālā atbalsta sniegšanu Lietuvas tiesībaizsardzības iestādēm.

Ņemot vērā ģeopolitiskos izaicinājumus reģionā, Valsts robežsardze intensīvāk stiprina sadarbību ar Eiropas Savienības dalībvalstu dienestiem. Tiek attīstīta sadarbība ar policijas iestādēm, ievērojot jauno izaicinājumu nepieciešamību kopīgi cīnīties pret pārrobežu draudiem un apsargāt Eiropas Savienības ārējo robežu, kā arī nodrošināt kārtību valstī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI