DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

LBAS konference "Darba aizsardzība = katra cilvēka pamattiesība" – 26. aprīlī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

28. aprīlī pasaulē atzīmēs Starptautisko darba aizsardzības dienu, kurai par godu Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) 2023. gada 26. aprīlī organizē konferenci - "Darba aizsardzība = katra cilvēka pamattiesība".

Konferencē uzmanību pievērsīs šādām tēmām: psihoemocionālie riski un to izplatība Latvijā, izdegšanas sindroms kā arodslimība, pareiza individuālo aizsardzības līdzekļu un darba metožu izvēle, tiesu prakse darba aizsardzības jomā un vēl daudziem citiem noderīgiem un interesantiem tematiem. Konferencē piedalīsies LBAS, Labklājības ministrijas, Valsts darba inspekcijas, Darba drošības un vides veselības institūta, Rīgas Stradiņa Universitātes, Latvijas Darba devēju konfederācijas, SIA Valmieras slimnīca un AS Schwenk Latvija pārstāvji.

Par darba aizsardzības politiku un Latvijas vietu starptautiskajā darba aizsardzības kustībā informēs Māris Badovskis, Labklājības ministrijas Darba attiecību un darba aizsardzības politikas departamenta direktors. Darba aizsardzības situāciju valstī un turpmākos  izaicinājumus izvērtēs Renārs Lūsis, Valsts darba inspekcijas  direktors.

Ivars Vanadziņš, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors, dos ieskatu par psihoemocionālo risku izplatību Latvijā un pētījuma "Darba apstākļi un riski Latvijā, 2019-2021" pirmajiem rezultātiem.  Par darba un veselības aizsardzību kā pamattiesību darīs zināmu Nataļja Preisa, LBAS Eiropas Savienības normatīvo aktu un politikas dokumentu eksperte. Linda Šedlere, Misijas Nulle iniciatore, SCHWENK Latvija SIA valdes locekle, informēs par Misijas Nulle norisi. Savukārt savā pieredzē dalīsies Mārtiņš Pužuls, LBAS konsultants darba aizsardzības jautājumos, un Laima Beroza, Latvijas Darba devēju konfederācijas darba aizsardzības eksperte.

Kaspars Rācenājs, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jurists, vēstīs par tiesu praksi darba aizsardzības jomā.  Par izdegšanas sindromu kā arodslimību runās Santa Purviņa, Rīgas Stradiņa universitātes  docētāja. Bet par pareizu individuālo aizsardzības līdzekļu un darba metožu izvēli kā svarīgu ceļu drošības sasniegšanai informēs Dagnija Baldiņa, SIA “Vidzemes slimnīca” darba aizsardzības speciāliste.

Ļoti svarīga nodarbe konferences starplaikā būs vingrošana darba pārtraukumā, kuru vadīs Mārtiņš Svirskis, LBAS Jauniešu padomes koordinators, Uzticības persona darba aizsardzībā.

Konference notiks 2023. gada 26. aprīlī no pulksten 10:00 līdz 14:00 attālinātā režīmā ZOOM platformā.

Konference vienlaicīgi tiks translēta LBAS Youtube kanālā, kā arī tiks ierakstīta. Konferences ieraksts būs pieejams LBAS mājaslapā www.arodbiedribas.lv un Youtube kanālā https://www.youtube.com/watch?v=qnUGRoM5kUo .

Rūpēsimies par mūsu darba drošību kopā! Pievienojies konferencei un kļūsti zinošāks!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI