DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Ministru kabinets precizē kompensāciju par dienesta uzdevumu izpildi izmaksāšanas kārtību Zemessardzes veterāniem

Otrdien, 28. martā, valdība apstiprināja grozījumus divos Ministru kabineta noteikumos, nosakot Zemessardzes veterāniem dienesta uzdevumu izpildes kompensācijas un uzturdevas kompensācijas apmēru un izmaksāšanas kārtību par katru dienesta uzdevumu izpildes dienu.

Ministru kabineta 2010. gada 29. jūnija noteikumi Nr. 606 “Noteikumi par karavīra, militārā darbinieka un zemessarga uzturdevas kompensācijas apmēru un izmaksāšanas kārtību” turpmāk noteiks uzturdevas kompensācijas apmēru un izmaksāšanas kārtību arī Zemessardzes veterāniem, kuri pilda ar kaujas atbalstu un kaujas nodrošinājumu saistītus pienākumus.

Savukārt grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 5. oktobra noteikumos Nr. 948 “Noteikumi par zemessargiem izmaksājamo dienesta uzdevumu izpildes un apmācību kompensāciju, Zemessardzes veterānu priekšnieka algu, kā arī zemessarga mantai nodarīto zaudējumu atlīdzību” pieņemti, lai kārtība, kādā zemessargiem izmaksā kompensāciju par katru dienesta uzdevumu izpildes vai apmācības dienu, varētu tikt attiecināta arī uz Zemessardzes veterāniem.

Zemessardzē var iestāties neatkarīgi no tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Vairāk informācijas par pieteikšanos Zemessardzē: www.esizemessargs.lv , www.zs.mil.lv  vai zvanot 1811.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI