DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Zemkopības ministrs Didzis Šmits: augu aizsardzības līdzekļu lietojuma samazinājumā jāņem vērā situācija dalībvalstīs

Ceturtdien, 16. martā, zemkopības ministrs tikās ar ES veselības un pārtikas drošuma komisāri Stellu Kirjakidu (Stella Kyriakides), kas darba vizītē bija ieradusies Latvijā. Ministrs un komisāre konstruktīvā gaisotnē pārrunāja vairākus Eiropas Komisijas (EK) jau sagatavotos un drīzumā publicējamos likumdošanas aktu priekšlikumus pārtikas, veterinārijas un augu aizsardzības jomās.

Jautājumā par EK priekšlikumu samaināt augu aizsardzības līdzekļu (AAL) lietojumu lauksaimniecībā, D. Šmits norādīja: AAL samazinājumā ir jāņem vērā dalībvalstu specifika un īpašās situācijas, un nav pieļaujama lineāras samazinājuma metodes piemērošana visām ES valstīm pēc viena principa. S. Kirjakida uzsvēra, ka ir atvērta tālākām diskusijām, lai pragmatiskā veidā rastu abpusēji pieņemamu risinājumu. EK līdz š.g. jūnija beigām sagatavos detalizētāku ietekmes izvērtējumu par iespējamiem kritērijiem AAL lietojuma samazinājumam, lai, cik iespējams, ņemtu vērā Latvijas un citu dalībvalstu specifiskās situācijas. Komisāre vairākkārtīgi atkārtoja, ka “nekas nav akmenī iecirsts” un ir gatava turpmākām diskusijām.

Jau ziņots, ka Zemkopības ministrija uzskata: EK plānotais mērķis samazināt AAL izmantošanu par 61% ir pārmērīgs attiecībā uz Latviju. Kā zināms, Latvijā AAL lietojums lauksaimniecībā ir viens no zemākajiem ES un ir 2 līdz 5 reizes mazāks nekā vidēji ES.

Jautājumā par pārtikas nodrošinātību un ilgtspējīgas pārtikas sistēmām, kur drīzumā sagaidāms EK priekšlikums, ministrs uzsvēra, ka šie ir nacionālās drošības jautājumi un jebkādu priekšlikumu piedāvājumā ir jāņem vērā ekonomiskā, sociālā un vides aspektu sabalansētība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU