DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas Nacionālais arhīvs aicina darbā ķīmiķus un informācijas tehnoloģiju speciālistus - RTU studentus un absolventus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šā gada 17.martā, Latvijas Nacionālais arhīvs (LNA) pirmo reizi piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) “Karjeras dienā”.  LNA stendā visu izstādes dienu būs pieejama informācija par RTU absolventu darba iespējām LNA un pieejamajām vakancēm.

LNA direktore Māra Sprūdža, uzrunājot RTU studentus un absolventus, akcentē: “Lai LNA bagātīgo krājumu saglabātu un papildinātu ar liecībām par šodienu, ir vajadzīga plaša speciālistu komanda. Tie ir informācijas pārvaldības speciālisti.  Mums ir vajadzīgi kvalificēti restauratori un  informācijas tehnoloģiju speciālisti, lai visu milzīgo krājumu pārvērstu mašīnlasāmā formātā un tas būtu pieejams visā pasaulē no jebkura datora.”

Plkst. 11.00 un 14.00 notiks arhīva laboratorijas kolēģu darba un tehnoloģiju demonstrācija “Digitalizācijas procesi un to nākotne”, kur stenda apmeklētājiem būs iespēja iepazīt digitalizācijas procesu īstenošanas procesus, kā arī iepazīties ar LNA restauratoru spējām.

Latvijas Nacionālais arhīvs ir lielākā atmiņas institūcija Latvijā, kas glabā vairāk nekā divdesmit trīs miljonus glabājamo vienību un ir uzsācis plašu savu krājumu digitalizācijas procesu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI