DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Atzīmējot Saeimas kārtības ruļļa simtgadi, parlamentā atklās izstādi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Atzīmējot simtgadi kopš parlaments pieņēma Saeimas kārtības rulli – likumu, kurā apkopotas parlamenta darba procedūras un noteikumi –, Saeimas namā ceturtdien, 16.martā, atklās izstādi “Saeimas kārtības rullim – 100”.

Izstādi atklās Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. Klātesošos uzrunās arī parlamenta Juridiskā biroja vecākais juridiskais padomnieks Edvīns Danovskis.

Katram parlamentam, lai nodrošinātu tā darba efektivitāti, ir nepieciešami skaidri noteikumi, pie kuriem jāpieturas. Kāda ir likumprojekta izskatīšanas gaita? Kā organizējams komisiju darbs? Kurš un cik ilgi var runāt no tribīnes? Cik deputātu var izveidot frakciju vai deputātu grupu? Pamatprincipiem ir jābūt skaidriem, lai visiem deputātiem būtu vienlīdzīgas iespējas piedalīties parlamenta darbā un tas darbotos kā labi ieeļļots mehānisms. Latvijā parlamenta darba procedūras un noteikumi allaž bijuši apkopoti vienā likumā – Saeimas kārtības rullī.

Izstādē “Saeimas kārtības rullim - 100” būs aplūkojamas ne vien 1923., 1929., 1994.gada un mūsdienu Saeimas kārtības ruļļa redakcijas, bet arī to likumu teksti, kurus parlamenta deputāti ņēma par pamatu Saeimas darba regulējuma izstrādē - Tautas padomes un Satversmes sapulces kārtības rullis. Izstādē būs iespēja apskatīt arī vēsturiskās fotogrāfijas, improvizētu pagājušā gadsimta divdesmito gadu Saeimas deputāta darbagaldu, kā arī par kārtības ruļļa izstrādi atbildīgās Saeimas Organizācijas komisijas protokolu oriģinālus.

Izstādi veidojusi Saeima sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju. Tajā izmantoti Saeimas bibliotēkas, Latvijas Kara muzeja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva un Latvijas Valsts vēstures arhīva materiāli.

Izstādi atklās ceturtdien, 16.martā, pulksten 10.35 Saeimas nama Lielajā vestibilā, Jēkaba ielā 11.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI