DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. janvārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Paplašina ārstniecības personu loku, kam būs tiesības uz resertifikāciju

FOTO: Freepik

Ministru kabinets šodien, 31. janvārī, veica izmaiņas Ārstniecības personu sertifikācijas kārtībā, paplašinot to ārstniecības personu loku, kam būs tiesības uz resertifikāciju. Izmaiņas tapušas sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību.

Resertifikācijai ir divi būtiski kritēriji – jābūt veiktai profesionālajai darbībai  attiecīgajā specialitātē ne mazāk kā trīs gadus sertifikāta derīguma termiņa laikā (pieci gadi); un ārstniecības personai sertifikāta derīguma termiņa laikā jābūt iegūtiem noteiktam skaitam tālākizglītības punktu.

Veselības ministrija skaidro, ka prasība par profesionālo darbību sertifikāta darbības laikā (pieci gadi) ne mazāk kā trīs gadu periodā, ir objektīva, pamatota, un saistīta ar jebkuras ārstniecības personas kā reglamentētās profesijas praktiskās darbības iemaņu obligātu uzturēšanu. Tomēr noteikumi līdz šim paredzēja, ka šā kritērija neizpildes gadījumā (profesionālā darbība veikta mazāk kā trīs gadus) tiesības uz atkārtotu sertifikāta ieguvi resertifikācijas procedūrā ārstniecības personai nav.

Turpmāk tiesības uz resertifikāciju būs arī ārstniecības personām, kuras būs apmeklējušas tālākizglītības pasākumus, sekojušas līdzi jaunākajām zinātnes un prakses atziņām specialitātē, bet kuras nebūs pietiekami ilgi vai vispār strādājušas specialitātē. Šādā gadījumā tiks piemērots profesionālās atbilstības pārbaudījums, lai nodrošinātu pacientu tiesības uz kvalitatīvu un kvalificētu ārstniecību.

Kā zināms, medicīnā sertifikāciju piemēro ārstniecības personām pamatspecialitātē, apakšspecialitātē vai papildspecialitātē. Sertifikātus izdod profesionālās organizācijas, piemēram Latvijas Ārstu biedrība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU