DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. janvārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Tieslietu padome uzklausīs ziņojumu par “lietu svēršanas” modeļa ieviešanas gaitu

Piektdien, 13. janvārī, Tieslietu padome uzklausīs Tiesu administrācijas ziņojumu par lietu sarežģītības pakāpes noteikšanas jeb “lietu svēršanas” modeļa ieviešanas gaitu Latvijas tiesās.

2021. gada 4. jūnijā Tieslietu padome konceptuāli atbalstīja Tiesu administrācijas izveidotās Tiesu efektivitātes stiprināšanas darba grupas izstrādāto “lietu svēršanas” modeli, kā arī tā ieviešanu pilotprojekta veidā atsevišķās pirmās instances tiesās. Tas paredz novērtēt tiesā saņemtās lietas sarežģītību – “nosvērt lietu” – punktu sistēmā pirms un pēc lietas izskatīšanas, tādā veidā izlīdzinot tiesnešu noslodzi. 

Tāpat Tiesu administrācija informēs Tieslietu padomi par rīcības plānu e-lietas darbības pilnveidei. Jau ziņots, ka 2022. gada 11. novembra sēdē Tieslietu padome uzdeva Tiesu administrācijai iesniegt plānu, kā atrisināt e-lietas darbības trūkumus.

Tieslietu padomes uzklausīs arī Tiesu efektivitātes stiprināšanas darba grupas ziņojumu par tiesneša palīga institūta tālāko attīstību.

Sēdē paredzēts lemt par Tieslietu padomes darba prioritātēm 2023. gadā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU