DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. decembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Vebinārā skaidros, kā pieteikties atbalstam daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Kā pieteikties atbalsta saņemšanai daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanas programmā? Kādi iedzīvotāju lēmumi nepieciešami projekta iesniegšanai? Kāda tehniskā dokumentācija jāsagatavo? Kā atlasīt pakalpojumu sniedzējus? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem varēs saņemt Attīstības finanšu institūcijas ALTUM rīkotajā praktiskajā vebinārā šā gada 15.decembrī.

Vebināra tiešraide notiks 15.decembrī plkst.11:00 – 12:30 Altum Facebook un Youtube kontos, kā arī Teams vidē:

 

ALTUM Facebook kontā būs iespējams uzdot arī papildu jautājumus.

Vebinārs paredzēts māju vecākajiem, apsaimniekotājiem, projektu vadītājiem, pašvaldību vadītājiem, amatpersonām, dzīvokļu īpašnieku pārstāvjiem un interesentiem, kuri praktiski atbildīgi vai ietekmē dzīvojamā fonda renovāciju.

Ekonomikas ministrijas izstrādātās jaunās atbalsta programmas finansējums ir 57,2 miljoni eiro, un tas paredzēts aptuveni 170 daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem.

Projekta īstenošanā būs jāsasniedz vismaz 30% primārās enerģijas ietaupījums, un uz katriem renovācijas projekta attiecināmo izmaksu 5000 eiro ir jāsasniedz primārās enerģijas ietaupījums - viena megavatstunda gadā.

Programma paredz segt līdz 49% no kopējām energoefektivitātes projekta izmaksām bez pievienotās vērtības nodokļa.

Atbalsts jeb kapitāla atlaide tiks izmaksāta tikai pēc tam, kad būs pabeigta energoefektivitātes paaugstināšanas projekta realizācija daudzdzīvokļu mājā.

Programmas īstenošanas gala termiņš ir 2026. gada 31. marts. Tā tiek finansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanās un noturības mehānisma resursiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI