DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

No nākamā gada varēs pieteikties atbalstam pasākumā “Integrētā jūrlietu politika”

Valdība otrdien, 6. decembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību pasākumā “Integrētā jūrlietu politika”, nosakot, kādā kārtībā no 2023. gada varēs pieteikties atbalstam pasākumā “Integrētā jūrlietu politika”.

Uz atbalstu varēs pretendēt valsts pārvaldes iestādes, kas – atbilstoši jūras vides aizsardzību un pārvaldību regulējošajiem normatīvajiem aktiem – izstrādā pasākumu programmu laba jūras vides stāvokļa panākšanai un saglabāšanai.

Pasākumā atbalstīs darbības, kas saistītas ar datu un informācijas iegūšanu, analīzi un uzkrāšanu, tostarp metožu, modeļu un novērtēšanas sistēmu izstrādi un izmantošanu jūras vides stāvokļa izvērtēšanai.

Lai pieteiktos atbalstam, pretendentam Lauku atbalsta dienesta (LAD) elektroniskajā pieteikšanās sistēmā ir jāiesniedz:

  • projekta iesniegums,
  • lēmums par piedalīšanos projektā un visu ar projekta īstenošanu saistīto saistību uzņemšanos,
  • apliecinājums par projekta iesniegumā plānoto attiecināmo izmaksu atbilstību jūras vides aizsardzību un pārvaldību regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajiem pienākumiem,
  • iepirkuma procedūru apliecinoši dokumenti.

Kopējais pieejamais finansējums visiem septiņiem atbalstam attiecināmajiem gadiem ir 3,5 miljoni eiro, ko veido 70% jeb 2,45 miljoni eiro Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda (EJZAF) līdzekļi un 30% jeb 1,05 miljoni eiro valsts budžeta finansējums. Publiskā atbalsta intensitāte pasākumā ir 100% no projekta attiecināmajām izmaksām.

Pasākuma “Integrētā jūrlietu politika” mērķis ir sasniegt un saglabāt labu vides stāvokli jūras vidē, tostarp izstrādājot pasākumu programmu laba jūras vides stāvokļa panākšanai un saglabāšanai, kas atbilst normatīvajiem aktiem par jūras vides aizsardzību un pārvaldību.

Noteikumi “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā “Integrētā jūrlietu politika”” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU