DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeimas priekšsēdētājs pirmajās ārvalstu vizītēs dosies uz kaimiņvalstīm Baltijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns 21. un 22. novembrī apmeklēs Igauniju, savukārt 28. un 29.novembrī dosies vizītē uz Lietuvu. Tās būs pirmās Saeimas priekšsēdētāja ārvalstu vizītes pēc stāšanās amatā.

“Igaunija un Lietuva mums ir tuvākās valstis gan ģeogrāfiski, gan mentāli. Mums ir kopīga vēsture un vienota izpratne par vērtībām. Mums ir vērienīgi infrastruktūras projekti, kas kopīgi jāturpina, lai Baltijas reģions būtu drošs un plaukstošs. Kaimiņiem vēlos apliecināt, ka turpināsim ciešu parlamentāro sadarbību, lai baltiešu balsis pasaulē izskan spēcīgi un vienoti,” pauž Saeimas priekšsēdētājs.   

Vizītes laikā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā E.Smiltēns tiksies ar Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Jiri Ratasu (Jüri Ratas), Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu (Urmas Reinsalu), apmeklēs NATO apvienoto kiberaizsardzības izcilības centru, kā arī sniegs intervijas Igaunijas medijiem.  

Savukārt Viļņā E.Smiltēnam plānota tikšanās ar Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu (Viktorija Čmilytė-Nielsen), kā arī starpparlamentu grupas sadarbībai ar Latviju deputātiem. Tāpat iecerēts, ka Saeimas priekšsēdētājs tiksies ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu (Gitanas Nausėda), kā arī premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonytė).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI