DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

LLKA realizētā projekta ietvaros plāno izstrādāt Latvijas kooperatīvu atbalsta fonda ieviešanas un darbības stratēģiju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) realizē projektu “Kooperatīvu atbalsta fonds”, kura mērķis ir sagatavot izvērtējumu, vadlīnijas un darbības plānu kooperatīvu atbalsta fonda izveidei Latvijā, apzinot un izpētot ārvalstu pieredzi, izanalizējot un izvērtējot fonda izveidi ietekmējošos faktorus: ekonomiskos, finansiālos, juridiskos, administratīvos un organizatoriskos.

Projekta ideja balstīta uz Vācijas pieredzi, kur darbojas kooperatīvu pašu izveidots un uzturēts atbalsta fonds. Šāda fonda mērķis ir nodrošināt lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvu biedru aizsardzību, piedāvājot kooperatīvajām sabiedrībām atbalstu finansiālu un ar pārvaldības optimizēšanu saistītu problēmu risināšanā. Plānojot ilgtspējīgu kooperācijas attīstību Latvijā, šāda veida fonda dibināšana varētu būt viens no atslēgas risinājumiem kooperatīvu maksātnespējas novēršanā, tādējādi pasargājot to biedrus no finansiāliem zaudējumiem,” uzsver LLKA izpilddirektore Linda Uzkalne.

Šobrīd LLKA sadarbības partneris - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) - uzsācis ārvalstīs darbojošo fondu darbības izpēti ar mērķi izprast to uzbūves struktūru, pārvaldības sistēmu, juridisko un finansiālo pamatojumu, kā arī darbības pamatprincipus.  Šis ir sākotnējais solis, kas liks stingrus pamatus precīzai un pamatotai projekta galvenā uzdevuma izpildei – sagatavot vispusēja dokumentu paketi kooperatīvu atbalsta fonda izveidei Latvijā.

Plānots, ka projekts tiks īstenos līdz 2025.gada vasaras vidum un tā uzdevumu izpildē iesaistīsies ne tikai LLKA un LBTU, bet arī citu lauksaimniecības organizāciju, kooperatīvo sabiedrību un lauksaimnieku pārstāvji.

LLKA īstenotais projekts tiek finansēts no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei” līdzekļiem saskaņā ar līgumu Nr. 22-00-A01612-000013.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI