DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

26. oktobrī Tautas frontes muzejs aicina uz tiešsaistes sarīkojumu “Savas valsts pase”

FOTO: Roberts Kaniņš

26. oktobrī plkst. 17.00 LNVM Tautas frontes muzejs sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu rīko diskusiju „Savas valsts pase”, kam interesentus aicina pieslēgties muzeja lapā facebook.com/tautasfrontesmuzejslnvm.

Diskusija veltīta 1992. gada 6. jūnijam, kad pēc valsts neatkarības atjaunošanas tika izsniegtas pirmās desmit Latvijas Republikas pilsoņu pases (dienu iepriekš Latvijas Republikas Ministru Padome bija pieņēmusi lēmumu Nr. 216 “Par Nolikumu par Latvijas Republikas pilsoņu pasēm”).

Pirmo no tām svinīgos apstākļos saņēma leģendārais aktieris un kādreizējais latviešu strēlnieks Ēvalds Valters. Arī māksliniekam Laimonim Šēnbergam – jaunās Latvijas pases dizaina autoram – tikusi viena no pasu pirmā desmitnieka.

Par pasu izsniegšanu atbildīga bija Latvijas Republikas iekšlietu ministrijas Policijas departamenta pasu un vīzu daļa. Pases tika drukātas Vācijā. No Vācijas tika vestas arī rakstāmmašīnas ar elektronisko aparatūru ierakstu veikšanai.

Diskusijā par Latvijas valsts pases dizainu, pilsoņu un nepilsoņu pasēm, kā arī īslaicīgi lietotām pirmskara Latvijas diplomātiskajām pasēm un par jaunajām diplomātiskajām pasēm aicināti piedalīties bijušais Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Gailis, mākslinieks Laimonis Šēnbergs, bijušais Iekšlietu ministrijas Pilsonības un imigrācijas departamenta direktora vietnieks Andris Jānis Lejiņš.

Sarunu tiešsaistē vadīs Mārtiņš Kaprāns.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Tautas frontes muzeja nodaļa kopš 2016. gada organizē atceres sarīkojumus un diskusijas par padomju okupācijas, Trešās Atmodas un Latvijas valsts atjaunošanas laiku, savienojot dzīvo atmiņu ar mūsdienām.

Sarunu ciklu “Trešā atmoda. 1992. gads. No pašiem pamatiem” LNVM Tautas frontes muzejs 2022. gadā veido sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU