DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

VKKF darbības nodrošināšanai turpmāk būs pieejams lielāks finansējums

Valdības sēdē 18. oktobrī atbalstīts Kultūras ministrijas (KM) piedāvājums pēc Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes ierosinājuma veikt finansējuma pārdali starp VKKF budžeta programmām, tādējādi šogad un turpmākajos gados palielinot fonda darbības nodrošināšanai paredzēto finansējumu par 43 944 eiro.   

Šie līdzekļi tiks izmantoti, lai nodrošinātu informācijas tehnoloģiju un VKKF projektu pieteikumu sistēmas uzturēšanu un uzlabojumu veikšanu, informētu sabiedrību par organizētajiem konkursiem un nodrošinātu Radošo personu atbalsta pasākumu programmas īstenošanu. Kā arī par 3 593 eiro palielināsies izdevumi VKKF darbinieku, kuri saistīti ar Radošo personu atbalsta pasākumu programmas administrēšanu un kontroles procesu nodrošināšanu, atlīdzībai.

Kopš šā gada VKKF, izpildot likumā noteikto uzdevumu - izsludināt un organizēt projektu konkursus finansējuma saņemšanai, nodrošina, ka projektu konkursos pieteikumu pieņemšanas un vērtēšanas procesi norit elektroniski – projektu pieteikumu sistēmā (https://kkf.kulturaskarte.lv/), tādējādi to sagatavošanas un izvērtēšanas process ir sabiedrībai pieejamāks un efektīvāks. Sistēmas izstrāde un ieviešana sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru notikusi vairāku gadu garumā, un šobrīd ir nepieciešami papildu līdzekļi tās uzturēšanai un uzlabojumu veikšanai. Tāpat nepieciešams pilnveidot komunikāciju, lai, izmantojot aktuālās iespējas un pieejamos tehnoloģiskos risinājumus, sabiedrību informētu par VKKF izsludinātajiem konkursiem, atbalstītajiem projektiem un to rezultātiem.

Valdības sēdē arī aktualizēts VKKF padomes sastāvs, ņemot vērā, ka lielākajai daļai līdzšinējo padomes locekļu ir beidzies likumā noteiktais pilnvaru termiņš.

Padomē iekļauti jaunievēlētie nozaru ekspertu komisiju priekšsēdētāji un institūciju deleģētie pārstāvji:

  • Filmu mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Alise Ģelze,
  • Tradicionālās kultūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Anete Karlsone,
  • Teātra mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs Kārlis Krūmiņš,
  • Dizaina un arhitektūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Agnese Lāce,
  • Mūzikas un dejas mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs Edgars Saksons,
  • Latvijas Radošo savienību padomes deleģētā pārstāve Dace Bluķe,
  • Latvijas Pašvaldību savienības deleģētā pārstāve Ināra Dundure,
  • Nacionālās kultūras padomes deleģētā pārstāve Dace Jurka.

Padomes sastāvā paliek tie padomes locekļi, kuru pilnvaras turpinās – Literatūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Inga Bodnarjuka-Mrazauskas, Vizuālās mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs Māris Čačka, Kultūras mantojuma nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Agrita Ozola, kultūras ministrs Nauris Puntulis, kā arī Finanšu ministrijas deleģētā pārstāve Līga Šulca.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU