DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts valoda

Valsts prezidents aicina uz diskusiju par latviešu valodas vietu un lomu nākotnes Latvijas augstākajā izglītībā un zinātnē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

17. oktobrī pulksten 10.00 Rīgas pilī notiks Valsts valodas dienai veltīta diskusija “Valsts valoda 21. gadsimta augstskolā un zinātnē”, kurā Latvijas Valsts prezidents Egils Levits aicina uz domapmaiņu par latviešu valodas vietu un lomu nākotnes Latvijas augstākajā izglītībā un zinātnē pasaules kontekstā, ņemot vērā nepieciešamību pilnveidot abu jomu sniegumu.

Kvalitatīvas augstākās izglītības un zinātnes attīstība ir cieši saistīta ar visaptverošu augstākās izglītības integrāciju vienotā Eiropas un pasaules izglītības sistēmā un starptautiskajā tirgū darboties gatavu speciālistu sagatavošanu. Kāds ir vēlamais līdzsvars starp ārvalstu mācībspēku iesaisti un valsts valodas pozīcijām augstākajā izglītībā?  Kā Latvijas zinātnieku konkurētspēju ietekmē valodas izvēle zinātniskajam darbam? Vai starptautiskā konkurētspēja vienmēr ir nozīmīgs kritērijs, īpaši humanitārajās zinātnēs? Vai valsts valodai var būt atšķirīga loma eksaktajās un humanitārajās zinātnēs? Diskusijas pirmajā daļā tiks pārrunātas iespējas un izaicinājumi, kas ietekmē valodu, piesaistot ārvalstu akadēmisko personālu. Savukārt diskusijas otrajā daļā nozares eksperti diskutēs, kā valoda iespaido sociālo un humanitāro zinātņu pētniecības darbu, tematiku, vērtēšanas kritērijus un kvalitāti.

Valsts valodas dienai veltīto diskusiju atklās Valsts prezidents Egils Levits, un tā tiešsaistē būs skatāma Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv un sociālo tīklu kontos.

PROGRAMMA

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI