DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Satversmes tiesā ierosināta lieta par Ventspils ostas pārvaldes reformu

Š.g. februārī Saeima pieņēma valdības virzītos grozījumus Ostu likumā, kas būtiski ietekmē Ventspils iedzīvotāju labklājību.  Minētā likuma grozījumu rezultātā ventspilniekiem tika atņemtas tiesības gūt labumu no sava īpašuma, jo neņemot vērā pašvaldības iebildumus, bez atlīdzības un termiņa ierobežojuma komercsabiedrībai tiek nodots Ventspils valstspilsētas pašvaldības īpašums apmēram 150 miljonu EUR vērtībā un vairāk nekā 42 % no Ventspils pilsētas administratīvās teritorijas.  Komercsabiedrībai, kas savā pārvaldībā iegūst šo īpašumu, no īpašuma izmantošanas iegūtie līdzekļi nav jāiegulda Ventspilī, tos var izlietot jebkur, arī ārpus Latvijas teritorijas.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome š.g. augustā vērsās Satversmes tiesā par Ostu likuma un Ventspils brīvostas likuma neatbilstību Latvijas Republikas Satversmei un Eiropas vietējo pašvaldību hartai.

Satversmes tiesa, izskatot pieteikumu, vakar, 29.septembrī, ir ierosinājusi lietu par Ventspils ostas pārvaldes reformu.

Satversmes tiesa ir uzaicinājusi Saeimu līdz 2022. gada 29. novembrim iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu. Lietai jābūt sagatavotai līdz 2023. gada 28. februārim.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU