DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. augustā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

LTRK un LDDK kopā rīkos premjera amata kandidātu priekšvēlēšanu debates

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Latvijas lielākā darba devēju organizācija Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) 9., 16. un 23. septembrī rīkos politisko partiju priekšvēlēšanu debates ar partiju premjera amata kandidātiem, ko varēs vērot Rīga TV24. Debatēs galvenais uzsvars būs ekonomikas un biznesa joma.

Tuvojoties nākamās valdības vēlēšanām 9., 16. un  23. septembrī LTRK un LDDK organizēs premjera amata kandidātu debates, kurās dalībniekiem tiks uzdoti jautājumi un uzklausīti viedokļi par dažādām tautsaimniecībai un ekonomikai nozīmīgām lietām, ar mērķi noskaidrot, kāda potenciālajam jaunās valdības vadītājam ir vīzija un plāns Latvijas biznesa vides uzlabošanai, eksporta veicināšanai un iedzīvotāju labklājības vairošanai. Dalībai debatēs uzņēmēju organizācijas aicina, vērtējot SKDS aptaujas datus – partijas par kurām 14. Saeimas vēlēšanās nobalsotu vismaz 2,5% balsstiesīgo iedzīvotāju. Dalībnieki tiek izvēlēti izlozes kārtībā un katrā raidījumā piedalīsies divi vai trīs premjera amata kandidāti, raidījuma vadītājs un eksperts, kurš vērtēs kandidātu skatījumu uz valstij nozīmīgajiem jautājumiem un iecerētajiem risinājumiem.

Debates vadīs LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone vai LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, bet kā eksperti piedalīsies LTRK prezidents Aigars Rostovskis vai LDDK prezidents Andris Bite, tās varēs vērot raidījuma “Latvijas Labums” ietvaros, piektdienās plkst. 14.30–15.30 televīzijas kanālā Rīga TV24 un LTRK un LDDK Facebook profilos.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis komentē: “Latvijai, tāpat kā Eiropai un visai Rietumu civilizācijai, priekšā ir ļoti sarežģīti un atbildīgi laiki. Tāpēc nepieciešams, lai mūsu valsts premjera amatā būtu gudrs, jaudīgs, lemtspējīgs un visādi citādi atbilstošs cilvēks. Šajās debatēs mēs gribam sabiedrībai parādīt, kādi ir mūsu premjera amata kandidāti, vai kādam no tiem var uzticēt vadīt mūsu valsti tik sarežģītā laikā. Mēs gribam parādīt sabiedrībai ar tos, kas uz šīm debatēm atteicās ierasties. Mums visiem kopā 1. oktobrī ir jāizdara svarīga izvēle un vienlaikus jāuzstāda ambiciozus mērķus Latvijas izaugsmei. Lai izdevušās debates, ejiet visi uz vēlēšanām 1. oktobrī, izdariet izvēli un, lai mums viss izdodas!”

LDDK prezidents Andris Bite stāsta: “Ņemot vērā izaicinājumus Latvijas izaugsmei un attīstībai, mēs vēlamies, lai 14. Saeimu veido 100 personības, kas ir ne tikai savas valsts patrioti, bet arī zinoši, izprotoši un ar drosmīgu redzējumu par Latvijas tautsaimniecības, ekonomikas attīstību un sabiedrības labklājību. Tāpēc šo vēlēšanu gaidās LDDK un LTRK ir izstrādājušas rekomendācijas politisko partiju priekšvēlēšanu programmām, kā arī organizē tikšanās ar politisko organizāciju pārstāvjiem, ministru un valdības vadītāja amata kandidātiem un publiskās debates. Mēs ceram, ka šīs aktivitātes izgaismos arī deputātu un ministru kandidātu kompetenci un nodomus un palīdzēs balsstiesīgajiem vēlētājiem ar lielāku pārliecību doties pie vēlēšanu urnām.”

Lai veicinātu virzību pretī ambiciozajam mērķim līdz 2030. gadam Latvijai būt starp 10 Eiropas valstīm ar visaugstāko labklājības līmeni, kā ceļvedi nākotnes veidošanai, ekonomikas attīstīšanai un veiksmīgas politikas īstenošanai premjera amata kandidāti dāvanā no LTRK saņems rakstnieka, investora Ručīra Šarmas grāmatu “10 noteikumi veiksmīgām valstīm”. Latvijai nepieciešama strauja ekonomikas un labklājības izaugsme, tāpēc nākamās valdības veidotājiem jāpieņem labākos labklājīgo valstu piemērus dažādās jomās un jāpielāgo tos Latvijas apstākļiem. Grāmatā varēs iepazīties ar atziņām par veiksmīgu valstu politiskajiem, ekonomiskajiem un sociālajiem ieradumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU