DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

LTV un LR saņems finansējumu papildu satura nodrošināšanai par Krievijas izraisīto karu Ukrainā

Lai segtu izdevumus par papildu satura izveidi un izplatīšanu saistībā ar Krievijas izraisīto karu Ukrainā un stiprinātu Latvijas informatīvās telpas drošību, valdība šodien lēma atbalstīt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) iniciēto un Kultūras ministrijas (KM) virzīto priekšlikumu sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem piešķirt papildu finansējumu 705 745 eiro apmērā.

No valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Latvijas Televīzija (LTV) saņems 588 457 eiro, savukārt Latvijas Radio (LR) – 117 288 eiro.

Kopš š.g. 24. februāra rīta LTV un LR operatīvi veica atbilstošas satura izveides plānu izmaiņas un uzsāka iespējami plašu un maksimāli pieejamu informācijas plūsmu par Krievijas Federācijas uzsākto karadarbību Ukrainā, vienlaikus turpinot īstenot sabiedrisko pasūtījumu, radīt ievērojama apjoma saturu sociālajiem tīkliem, attīstīt multimediālus projektus, rast inovatīvus risinājumus un piesaistīt jaunu auditoriju.

Kara notikumu atspoguļošanas vajadzībām šogad LTV jau ir nodrošinājusi visām sabiedrības grupām mērķēta satura izveidi, t.sk. uzrunājot mazākumtautības, bērnus un jauniešus, izmantojot kā lineārās apraides tā arī digitālo platformu kanālus.

Operatīvi pielāgojot saturu aktualitātēm un apzinoties sabiedrības dažādās vajadzības, LR nodrošinājis 5 programmu un multimediālā satura ražošanu, un izplatīšanu atbilstoši sabiedriskā pasūtījuma 2022. gada programmu plānam un piešķirtajam valsts budžetam.

Viens no LTV un LR darbības pamatprincipiem ir informācijas iegūšana no pirmavotiem vai satura veidošana tieši notikumu norises vietās, radot oriģinālmateriālus, kas nepastarpināti un precīzi ataino faktus un notikumus, nodrošina klātbūtnes sajūtu auditorijai un ļauj visprecīzāk atspoguļot konkrētās situācijas. Neraugoties uz paaugstinātiem riskiem darba procesā, LTV un LR darbinieki ir devušies komandējumos uz Ukrainu un Poliju. Tāpat ir nodrošināta praktiski visu ar Ukrainas atbalsta aktivitātēm (koncerti, mītiņi, sabiedriski nozīmīgas aktivitātes u.c.) saistīto sabiedriski nozīmīgu notikumu atspoguļošana Latvijā un paredzēts to arī turpināt.

Lai arī turpmāk nodrošinātu sabiedriski nozīmīgas un padziļinātas informācijas atspoguļošanu par aktuālajiem notikumiem Ukrainā, LTV un LR līdztekus jau apstiprinātajam sabiedriskā pasūtījuma plānam ir ieplānojis stiprināt informatīvi analītiskā satura kapacitāti, piesaistot cilvēkus ar jaunām, pašreizējai drošības un starptautisko attiecību situācijai atbilstošām kompetencēm.

Tāpat personālam ir nepieciešamas speciālas mācības darbam kara zonā un intensīvas kara propagandas apstākļos. Nepieciešams arī iegādāties starptautiskajiem preses standartiem atbilstošu ekipējumu darbiniekiem, kas dodas strādāt uz Ukrainu.

Drošības apsvērumu dēļ Latvijas sabiedriskajiem medijiem ir atvēlēti papildu līdzekļi jaunu sakaru līdzekļu iegādei vai nomai, kas nodrošinātu saziņu apstākļos, ja ierastie sakari bruņotu vai kiberuzbrukumu rezultātā pārtrūktu.

LTV un LR kā sabiedrisko mediju uzdevums ir nodrošināt objektīva, izsvērta un izpratni veidojoša satura radīšanu un izplatīšanu, kā rezultātā palielinās sabiedrības spējas atšķirt un identificēt dezinformāciju un viltus ziņas. Jo īpaši krīzes brīžos, ir svarīgi nodrošināt ilgtspējīgu sabiedrības diskusiju platformu, kvalitatīvu žurnālistiku un tās pieejamību visplašākajai sabiedrības daļai, saglabājot satura, t.sk. oriģinālās informācijas, apjomu, ņemot vērā, ka Krievijas dezinformācijas ziņas sasniedz ne vien Krievijas iedzīvotājus, bet atbalsojas arī pasaulē, tostarp Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU