“Kopš finanšu sektora uzraudzības kapitālā remonta uzsākšanas esam paveikuši smagu, bet ļoti nepieciešamu darbu, lai sakārtotu finanšu sistēmu un nepieļautu dažādu naudas atmazgāšanas shēmu īstenošanu mūsu valstī. Šī iemesla dēļ Latvija ir novērtēta kā kompetenta un droša valsts pasākuma norisei, un tā rīkošanu Rīgā, manuprāt, var uzskatīt par starptautisku atzinību paveiktajam,” uzsver Latvijas Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka pienākumu izpildītājs Toms Platacis.
Egmont grupa dibināta 1995. gadā, un tā apvieno 166 finanšu izlūkošanas dienestus no visas pasaules, lai veicinātu informācijas apmaiņu un noziegumu atklāšanu. Šogad plenārsēde Rīgā pulcēs vairāk nekā 400 dalībnieku no vairāk nekā 120 valstu finanšu izlūkošanas dienestiem un starptautiskām organizācijām.
Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests atbalsta Egmont grupas starptautiskās sadarbības centienus un ir gatavs stiprināt profesionālas saites ar citiem dienestiem pasaulē, lai vēl vairāk uzlabotu cīņu ar noziedzīgiem nodarījumiem Latvijas finanšu sistēmā.
“Vēstures notikumi mūs ir veidojuši par izdomas bagātiem komplicētu problēmu risinātājiem, kuri ātri reaģē un pielāgojas sarežģītām situācijām, tādēļ mēs vēlamies dalīties ar savām prasmēm un idejām, lai rastu jaunas metodes un risinājumus, kā uzlabot finanšu dienestu efektivitāti starptautiskā līmenī,” turpina T. Platacis.
Signāls noziedzīgajai pasaulei
Finanšu izlūkošanas dienestiem pasaulē ir vadoša loma cīņā pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, terorisma un proliferācijas finansēšanu. Ik gadu finanšu izlūkošanas dienesti saņem tūkstošiem ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem ar pārrobežu raksturu, tādēļ starptautisko partneru sadarbība ir ļoti būtiska finanšu izlūkošanas sastāvdaļa. Plenārsēdē dalībnieki dalīsies ar savu pieredzi, praksi, dažāda veida lietu analīzi un jaunākajām darba metodēm, veicinot informācijas apmaiņu un noziegumu atklāšanu. Plenārsēžu galvenais mērķis - uzlabot informācijas apmaiņu starp dienestiem, sekmēt noziegumu atklāšanu, palielināt dienestu redzamību valstu un starptautiskajā līmenī.
“Plenārsēdes formāts ir lieliski piemērots, lai dienesti dalītos ar savu pieredzi, apgūtu labāko pasaules praksi dažāda veida finanšu analīzē un jaunākajās darba metodēs, formāli vai neformāli, divpusēji vai daudzpusēji diskutētu par dažādām ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu saistītām tēmām. Pasākums ir signāls noziedzīgajai pasaulei, ka finanšu izlūkošanas dienestu sadarbība un metodes uzlabojas. Tā ir proaktīva atbilde nākotnes apdraudējumiem,” saka T. Platacis.