DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Valdība apstiprina Kultūras ministrijas izstrādāto Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta īstenošanas modeli

5. jūlija Ministru Kabineta sēdē apstiprināts Kultūras ministrijas (KM) izstrādātais Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta īstenošanas modelis, kas ietver starptautiska metu konkursa izsludināšanu, būvprojekta izstrādi un būvniecību, to paveicot līdz 2029. gadam.

Kā iepriekš ziņots, Nacionālā koncertzāle tiks būvēta Rīgas Kongresu nama un tam piegulošo īpašumu teritorijā. Projekta īstenošanai tiks slēgts nodomu protokols starp KM, Rīgas domi un SIA “Rīgas nami”.

“Nacionālās koncertzāles Rīgā tapšanas procesā šobrīd ir iezīmēti skaidri attīstības etapi, kas tiks realizēti ciešā sadarbībā ar Rīgas Domi. Šis ir ilgi gaidīts notikums, to pavadījušas vairāku gadu desmitus ilgas diskusijas, tomēr tā rezultātu visai sabiedrībai ir jāierauga vēl šajā desmitgadē – mūsu mūzikas kultūrai ir nepieciešama izcila skatuve valsts galvaspilsētā, to gaida un ir pelnījuši visu paaudžu mūziķi un klausītāji,” uzsver kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Nacionālās koncertzāles projekta īstenošanas vadību realizēs Rīgas domes Īpašuma departaments, kas sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību organizēs metu konkursu un projektēšanas uzdevuma un tehniskās specifikācijas izstrādi. Sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību pašvaldība organizēs publisko iepirkumu būvprojekta izstrādei.

Ņemot vērā ģeopolitisko un ekonomisko situāciju pasaulē, pašreiz nav iespējams objektīvi prognozēt koncertzāles izmaksas. Līdz ar to koncertzāles projekta īstenošana nosacīti dalīta trīs posmos, kur katra iepriekšējā posma beigās tiks precizēts nākamajam posmam nepieciešamais finansējums un tā avoti. Pirmā posma – starptautiskā metu konkursa sagatavošanas un norises – laiks ir līdz 2023. gada jūnijam, paredzot to izsludināt š.g. rudenī. Darbs pie metu konkursa sagatavošanas ir uzsākts, un līdz ar informatīvo ziņojumu valdības sēdē šodien apstiprināts arī valsts budžeta finansējums 490 623 eiro apmērā starptautiskā metu konkursa sagatavošanai. Otrā posma – būvprojekta izstrādes – provizoriskais laiks, tai skaitā sarunu procedūras ar metu konkursa uzvarētāju sagatavošana un norise, būvprojekta izstrāde un būvprojekta ekspertīzes veikšana, ir paredzēta 2024. - 2025.gg. Trešā posma, kas ietver vienošanos par būvdarbu posma realizācijas un finansēšanas kārtību, būvdarbu un būvuzraudzības iepirkuma sagatavošanu un norisi, un būvdarbu uzsākšanu, provizoriskais norises laiks ir 2025. - 2027. gg. Tiek plānots, ka būvdarbi varētu tikt uzsākti 2027. gadā. Būvdarbu veikšanas laiks tiek lēsts aptuveni divi gadi, attiecīgi būvdarbus pabeidzot 2029. gadā.

KM noteikts līdz 2026. gada 31. augustam vienoties ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību un SIA “Rīgas nami” par nacionālas koncertzāles būvdarbu īstenošanas un finansēšanas modeli un iesniegt Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par turpmāko rīcību, vienlaikus informējot par pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz “Rīgas nami” pamatkapitālā esošā nekustamā īpašuma Krišjāņa Valdemāra ielā 5, Rīgā, atsavināšanu par labu pašvaldībai.

Projekta īstenošanai tiks izveidota Nacionālās koncertzāles projekta īstenošanas uzraudzības padome, kuras sastāvā darbosies Kultūras ministrijas, Rīgas domes Īpašuma departamenta, SIA “Rīgas nami”, Latvijas Arhitektu savienības, kā arī valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris” un “Latvijas Koncerti” deleģētie locekļi.

Kā KM jau ziņojusi, š.g. 8. martā valdība lēma atbalstīt KM priekšlikumu par piemērotāko no Latvijas Arhitektu savienības izraudzītajām vietām Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnei Rīgas centrā izraudzīties Rīgas Kongresu namu. Savukārt 25.maijā, Rīgas domes sēdē pieņemts lēmums par pašvaldības un Kultūras ministrijas sadarbību Nacionālās koncertzāles projekta īstenošanā, koncertzāles projektu īstenojot Rīgas Kongresu namā.

Nacionālās akustiskās koncertzāles projekts tiek attīstīts, pamatojoties uz Valdības rīcības plāna Deklarācijas par Artura Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai minēto uzdevumu – „Uzsākt nacionālās koncertzāles projekta īstenošanu,” kā arī, ņemot vērā Ministru kabineta 2019. gada 5. novembra sēdes protokollēmumā doto uzdevumu nacionālās koncertzāles projekta turpmākai īstenošanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU