Federācija trešdien, 18.maijā, biedru pilnsapulcē, piedaloties zemkopības ministram Kasparam Gerhardam, pieņēma rezolūciju par steidzami veicamiem pasākumiem pārtikas nozares atbalstam. “Mums jādara viss iespējamais, lai pārtikas cenu kāpums būtu pēc iespējas lēnāks un mazāks,” uzsver LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.
I.Šure skaidro, ka Krievijas iebrukuma Ukrainā rezultātā ir nesamērīgi pieaugušas izejvielu, iepakojuma materiālu, loģistikas un energoresursu cenas, un esošajā ģeopolitiskajā situācijā un ar augošajām pārtikas pārstrādes izmaksām pastāv reāls risks, ka daudziem uzņēmumiem nāksies daļēji vai pilnībā apturēt ražošanu.
Līdz ar to federācijas biedri aicina valdību un Saeimu nekavējoties izstrādāt atbalsta mehānismus apgrozāmo līdzekļu pieejamībai uzņēmumiem, tostarp valsts galvojumiem, garantijas un bezprocentu atlikto nodokļu maksājumiem.
LPUF aicina arī turpināt sniegt atbalstu uzņēmumiem energoresursu izmaksu samazināšanai un izstrādāt atbalsta mehānismu uzņēmumiem pieaugošo gāzes cenu kompensēšanai 2022. un 2023.gadā.
Pārtikas ražotāji norāda, ka ir nepieciešams samazināt pārtikas preču cenu kāpumu gala patērētājiem, tāpēc LPUF aicina samazināt pievienotās vērtības nodokļa likmi pirmās nepieciešamības pārtikas produktiem.
Pilnsapulces laikā zemkopības ministrs norādīja, ka ir jāmeklē veidi, lai Latvijas ekonomika spētu sekmīgi funkcionēt arī šajos ģeopolitiskajos apstākļos. Ir jādomā ne tikai, kā pārdzīvot šos sarežģītos apstākļus šodien, bet jārīkojas ar skatu nākotnē, domājot par Latvijas ekonomiku un pārtikas ražošanas uzņēmumu dzīvotspēju un konkurētspēju ilgtermiņā.