DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns ieceļ Dmitriju Kaļinu Ieslodzījuma vietu priekšnieka amatā

Otrdien, 3.maijā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns pārcēla Dmitriju Kaļinu no Olaines cietuma priekšnieka amata Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieka amatā. Viņa kandidatūru iecelšanai jaunajā amatā pēc tieslietu ministra rosinājuma atbalstīja arī Ministru kabinets.

Kā uzsver J. Bordāns, no jaunā Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja sagaida būtisku ieslodzījuma vietu sistēmas attīstību, pilnveidojot resocializācijas procesu un ieviešot inovatīvas reformas.

Ministru kabineta sēdē tieslietu ministrs atzina, ka pēc pārrunām ar komisijas izraudzīto IeVP priekšnieka amata kandidātu ir guvis pārliecību, ka Dmitrijs Kaļins spēs nodrošināt attīstību un realizēt praksē Eiropas vērtībām atbilstošas sodu izpildes sistēmas uzdevumus.

Savukārt Dmitrijs Kaļins norādīja, ka, stājoties jaunajā amatā, viņam ir svarīgi attīstīt ieslodzījuma vietu sistēmu un tās darbā ieviest mūsdienīgas darba metodes, kā arī celt nodarbināto kvalifikāciju un sniegt atbalstu viņiem pienākumu izpildē, lai veicinātu IeVP uzdevumu pilnvērtīgu un profesionālu izpildi.

Jāņa Bordāna izveidotā Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amata kandidātu vērtēšanas komisija atklātā konkursā par atbilstošāko kandidātu Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatam vienbalsīgi izvēlējās Olaines cietuma priekšnieku Dmitriju Kaļinu. Saskaņā likumu Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieku ieceļ amatā uz pieciem gadiem tieslietu ministrs pēc tam, kad viņa kandidatūru apstiprina arī Ministru kabinets.

Dmitrijs Kaļins līdz šim pildīja Olaines cietuma priekšnieka pienākumus. No 2015. līdz 2016.gadam viņš bijis arī būvdarbu koordinators Norvēģu finanšu instrumenta projektā un organizējis būvdarbu procesus jaunas nodaļas izveidei Olaines cietumā. Savukārt no 2019.gada D.Kaļins koordinējis Norvēģijas finanšu instrumenta projektu ar mērķi Olaines cietuma teritorijā izveidot jaunu Ieslodzījuma vietu pārvaldes speciālistu mācību centru. No 2020.gada viņš pārstāv Ieslodzījumu vietu pārvaldi "EuroPris" organizācijas darba grupā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU