DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Vita Anda Tērauda: cīņā ar pandēmiju Eiropa ir pierādījusi spēju sadarboties

“Šobrīd ir svarīgi nodrošināt, lai Eiropas Savienībā neizmantotās vakcīnas droši un laikus nonāktu trešās pasaules valstīs, kur tās ir ļoti nepieciešamas,” pirmdien, 28.martā, pēc sēdes sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda, uzsverot, ka cīņā ar Covid-19 pandēmiju Eiropa ir pierādījusi spēju sadarboties veselības jautājumos un tas ļāvis nodrošināt vakcīnu pieejamību pietiekamā daudzumā visā Eiropas Savienībā. Sēdē deputāti uzklausīja Veselības ministrijas ziņojumu par Eiropas Savienības Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sanāksmē izskatāmajiem jautājumiem.

“Ņemot vērā lielos rezerves vakcīnu krājumus dalībvalstīs, tostarp Latvijā, nepieciešams pārskatīt spēkā esošos līgumus un vakcīnu piegādes mehānismu,” sacīja komisijas priekšsēdētāja. Eiropas līmenī paredzētas diskusijas par kompensāciju mehānismiem Eiropas Savienības ietvaros, kas saistīti ar vakcīnu ziedošanu, un sarunām ar ražotājiem par vakcīnu piegāžu pielāgošanu esošajai epidemioloģiskajai situācijai.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem caur Apvienoto Nāciju Organizācijas globālā līmeņa instrumentu vakcīnu iegādei un sadalei COVAX līdz šā gada janvārim piegādāts viens miljards Covid-19 vakcīnu devu, deputātus informēja Veselības ministrijas pārstāvji. Latvija COVAX ietvaros ir nodevusi 494 321 Janssen vakcīnu devu, 235 800 Astra Zeneca vakcīnu devu un 273 120 Pfizer vakcīnu devu. 

Gaidāmajā Eiropas līmeņa sanāksmē būtiska diskusija paredzēta arī par veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu Ukrainas bēgļiem un iespējamo kompensāciju mehānisma izveidošanu dalībvalstīm, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar bēgļu veselības aprūpi, sēdes noslēgumā informēja V.A.Tērauda.

Tāpat V.A.Tērauda norādīja, ka visiem Ukrainas bēgļiem, ierodoties Latvijā, tiek piedāvāta iespēja vakcinēties pret Covid-19.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU