DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. martā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Račs rīko informatīvu tikšanos par SDI konta ieviešanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pirmdien, 21. martā, finanšu ministra padomnieks Guntars Račs vadīja informatīvu tikšanos, kurā Finanšu ministrijas eksperti Pašnodarbināto mūziķu biedrības (PMB) biedriem skaidroja saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) konta ieviešanas nosacījumus, sniedza informāciju par aktuālo situāciju un  atbildēja uz jautājumiem.

Tikšanās reizē piedalījās mūziķi Aivars Hermanis, Raimonds Macats, Beate Zviedre, Mārcis Auziņš, Aija Vītoliņa, Emīls Dreiblats, Arnis Veisbārdis, Kārlis Būmeisters, Krista Dintere un citi. Plānots, ka līdzīgas informatīvas tikšanās par SDI konta ieviešanu un darbību turpmāk notiks regulāri,  interesi piedalīties izrādījusi arī Latvijas Producentu savienība.

SDI konts ir paredzēts kā vienkāršots nodokļu samaksas risinājums mazajiem uzņēmējiem – fiziskajām personām jeb pašnodarbinātajiem mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem, kas veic saimniecisko darbību, lai atvieglotu to nodokļu norēķinus.  

SDI konta ieviešanas mērķis ir palīdzēt pašnodarbinātajiem būt sociāli nodrošinātiem, sakārtot savas attiecības ar valsti nodokļu nomaksas jomā, vienlaikus atvieglojot viņu dzīvi. SDI konts ir paredzēts, lai aprēķinātu, ieturētu un uzskaitītu nodokļa maksājumus no saimnieciskajā darbībā gūtajiem ieņēmumiem un automātiski pārskaitītu šos nodokļu maksājumus vienotajā nodokļu kontā. 

Izmantojot šo risinājumu, mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem vairs nebūs jāiesniedz mikrouzņēmumu nodokļa deklarācija, kā arī pašiem vairs nebūs jāaprēķina maksājamā nodokļa summa un jāveic nodokļa samaksa. To aprēķinās Valsts ieņēmumu dienests un kredītiestāde automātiski ieskaitīs vienotajā nodokļu kontā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI