DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. martā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Lidostas “Rīga” apgrozījums pagājušajā gadā – gandrīz 32 miljoni eiro

Publicitātes foto

Lidostas “Rīga” neto apgrozījums 2021. gadā sasniedza 31,8 miljonus eiro – par 3,5 miljoniem jeb 12,5 % vairāk, kā bija plānots pērnā gada budžetā. Tāpat uzņēmums ir spējis par 10 miljoniem samazināt prognozētos zaudējumus, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par pagājušo gadu.

“Covid-19 pandēmija īpaši ietekmēja lidostas darbu 2021. gada pirmajā pusē, kad stingro ceļošanas ierobežojumu dēļ mūsu ieņēmumi bija mazāki par plānotajiem. Savukārt gada otrajā pusē lidostas ieņēmumi visās pozīcijās būtiski pieauga, pārsniedzot budžeta prognozes. Pateicoties ierobežojumu mazināšanai un ES digitālā ceļošanas sertifikāta ieviešanai, kas sekmēja pasažieru plūsmas pieaugumu, kā arī stingrai uzņēmuma finanšu politikai un izmaksu kontrolei, gada otrajā pusē jau spējām atgriezties pie peļņas un samazināt budžetā prognozētos zaudējumus,” uzsver lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Provizoriski lidosta “Rīga” 2021. gadā ir spējusi budžetā paredzētos zaudējumus samazināt par 10 miljoniem eiro un gadu noslēgusi ar 9,4 milj. eiro lieliem zaudējumiem.

2021. gadā apkalpoto pasažieru skaits lidostā “Rīga” sasniedza 2,35 miljonus, kas ir par gandrīz piektdaļu vairāk kā 2020. gadā, bet salīdzinājumā ar 2019. gadu, samazinājums par 70 %. Pagājušajā gadā par 10 % pieaudzis apkalpoto lidojumu skaits, sasniedzot vairāk kā 39 tūkstošus lidojumu. Kravu segmentā pieaugums pret 2020. gadu sasniedzis 20 % (27,8 tūkst. tonnu), bet pret 2019. gadu – 2 %.

2021. gadā lidosta “Rīga” ir saglabājusi līderpozīcijas starp Baltijas valstu galvaspilsētu lidostām, apkalpojot 47,5 % aviācijas kravu, 39 % lidojumu un 38 % pasažieru.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU