DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. februārī, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ministrs Plešs reģionālajā darba vizītē apmeklē Bauskas novadu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (A/P!) šī gada reģionālo vizīšu cikla ietvaros dodas uz Bauskas novadu, kur paredzēta tikšanās ar pašvaldības domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani, lai pārrunātu aktualitātes Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) kompetences jomās – tostarp administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu un izstrādātās atbalsta programmas pašvaldībām. Vizītes laikā paredzēts arī Valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra (VPVKAC) apmeklējums.

Tiekoties ar pašvaldības vadību, ministrs informēs par VARAM izstrādātajiem pašvaldību investīciju un atbalsta instrumentiem, kā arī iespējām pretendēt uz kādu no ministrijas pārziņā esošu Eiropas Savienības (ES) fondu programmām, kas tostarp mērķētas uz uzņēmējdarbības vides attīstību, infrastruktūras labiekārtošanu un iedzīvotājiem būtisku projektu realizēšanu pašvaldības teritorijā.

Tā, piemēram, Bauskas novada teritorijā ar VARAM atbalstu tapuši vairāki būtiski attīstības projekti – Gailīšu un Codes pagastā rekonstruēti vietējo autoceļu posmi, labiekārtots Brīvības bulvāris un veikta Pilskalna ielas pārbūve Bauskā. Transporta infrastruktūras attīstībai sniegts atbalsts arī grants ceļu pārbūvei Dāviņu pagastā, kā arī Liepu ielas un Lauku ielas posmu atjaunošanai Īslīces pagastā.

Tāpat arī Skaistkalnes sporta zāles būvniecībai atvēlēts valsts budžeta finansējums 1,5 milj. EUR apmērā, savukārt kopumā Bauskas novads no ES fondu līdzekļiem VARAM kompetences jomās saņēmis 8,3 milj. EUR laikposmā no 2014. līdz 2020. gadam. Papildu tam piešķirti valsts aizdevumi 3 milj. EUR apmērā no ministrijas izstrādātās atbalsta programmas Covid-19 ekonomisko seku mazināšanai, kas lielākoties paredzēti pašvaldības transporta infrastruktūras attīstībai.

Jau ziņots iepriekš, ka, lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, pašvaldībām 2022. gadā plānots atvēlēt valsts budžeta finansējumu aizdevuma formā 70 milj. EUR apmērā, ko paredzēts piešķirt plašam mērķu lokam, tai skaitā uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanai novada teritorijā, ceļu tīklu labiekārtošanai vai iedzīvotājiem nozīmīgu projektu realizēšanai, piemēram, īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona. Tāpat VARAM šogad turpina augstas gatavības pašvaldību investīciju programmu uzņēmējdarbības vai pakalpojumu infrastruktūras attīstībai, un kopumā pašvaldībām būs pieejami vairāk nekā 36 milj. EUR.

Vizītes laikā ministrs apmeklēs arī Bauskas VPVKAC, kur plānots pārrunāt centra aktualitātes. Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centri ir būtisks solis ceļā uz digitālu valsts pārvaldi, un mērķtiecīga klientu apkalpošanas centru tīkla attīstība ir viens no prioritārajiem rīcības virzieniem sekmīgas digitālās transformācijas ieviešanā. VPVKAC darbības mērķis ir nodrošināt pakalpojumu pieejamību cilvēkiem, kuri citādi digitālai videi nevar piekļūt, vai ir nepietiekamas digitālās prasmes, tā veicinot vispārējo iekļaušanos digitālajā telpā.

Jāatzīmē, ka centru tīkls no 85 VPVKAC 2019. gada sākumā jau šobrīd ir sasniedzis 130, savukārt tuvāko divu gadu laikā, – līdz ar piedāvāto pakalpojumu klāstu palielināšanu, – plānots izveidot līdz pat 600 centriem visā Latvijas teritorijā, lai tie iedzīvotājiem būtu pieejami katrā pagastā.

Ministra vizītes noslēgumā paredzēts arī pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Vides serviss” apmeklējums, lai pārrunātu svarīgāko atkritumu apsaimniekošanas jomā, akcentējot ministrijas izstrādāto atkritumu apsaimniekošanas valsts plānu turpmākajiem gadiem. Plāns paredz paplašināt atkritumu dalītās vākšanas sistēmu un attīstīt atkritumu apsaimniekošanas institucionālo sistēmu, veidojot spēcīgākus atkritumu apsaimniekošanas reģionus un īstenot aprites ekonomikas principus, lai būtiski palielinātu atkritumu pārstrādi un samazinātu apglabājamo atkritumu apjomus.Tāpat tikšanās laikā ar SIA “Vides serviss”, ministrs aicinās kapitālsabiedrības vadību pievienoties ministrijas izstrādātajam sadarbības memorandam par komersantu datu atvēršanu un koplietošanu, un šo iniciatīvu jau atzinīgi novērtējuši vairāki privātā un nevalstiskā sektora pārstāvji. Vērtīga un sabiedrībai noderīga informācija ir ne tikai valsts, bet arī komercsektora rīcībā, tādēļ VARAM aicina uzņēmējus un pētniekus pievienoties stratēģiskajai datu partnerībai un darīt pieejamus augstvērtīgus datus sabiedrībai pieejamā veidā atbilstoši atvērto datu labākajai praksei.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU