DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. februārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Siguldā līdz ar budžetu pieņem arī lēmumu par brīvpusdienām

Publicitātes foto

Siguldas novada pašvaldības domes sēdē pieņemts lēmums jau februārī nodrošināt pašvaldības apmaksātu ēdināšanu jeb brīvpusdienas Siguldas novada daudzbērnu ģimenēm gan skolās, gan bērnudārzos. Savukārt visu pārējo novadā deklarēto ģimeņu bērnudārzniekiem un skolēniem no 1. līdz 9. klasei brīvpusdienas tiks piešķirtas no 1. septembra.

Papildus tam, lai atbalstītu vecākus energokrīzes un pandēmijas laikā, līdz 1. septembrim, kamēr pašvaldība izstrādās ēdiena uzskaites un validācijas sistēmu, pārējiem vecākiem par ēdināšu bērnudārzos nebūs jāmaksā vairāk par 1,85 eiro, bet skolā par kompleksajām pusdienām – vairāk par 1,55 eiro, jo starpību segs pašvaldība. 2022. gadā Siguldas novada pašvaldība ēdināšanas atbalstam novirzīs vairāk nekā 650 tūkstošu eiro, bet nākamajā gadā pat vairāk nekā miljonu eiro.

“Budžeta plānošana šajā gadā pēc administratīvi teritoriālās reformas bija sarežģīta, jo kopā likām budžetus ar dažādām tradīcijām, vīzijām un vēsturiskām praksēm, tomēr mums izdevās vienoties par racionālu lēmumu brīvpusdienu piešķiršanā. Mēs izvēlējāmies taupīgu un pārdomātu risinājumu, jo pielāgosim mūsu pašreizējo ēdināšanas sistēmu brīvpusdienām, lai ēdiens neietu postā un bērniem būtu jāvalidējas, veicot precīzu uzskaiti. Tādējādi mums būs iespēja samazināt pārtikas pārpalikumus un lieki netērēt Siguldas novada nodokļu maksātāju naudu,” skaidro Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Brīvpusdienas Siguldas novadā saņem vairāk nekā 1170 audzēkņi: pašvaldības bērnudārzos – vairāk nekā 480 bērni, privātajās Siguldas izglītības iestādēs – 50 bērni, bet skolās – vairāk nekā 640 daudzbērnu ģimeņu skolēni. Kopumā Siguldas novada izglītības iestādēs izglītojas 5627 audzēkņi.

Šobrīd Siguldas novadā ēdināšanas izmaksas ir dažādas, piemēram, Krimuldas pagasta bērnudārzos trīsreizēja ēdināšana maksā no 3,77 līdz 4,06 eiro, bet Siguldas bērnudārzos – 3,30 eiro, jo ēdinātājs šā gada sākumā cenas paaugstinājis par 30 centiem. Iznāk, ka pašvaldības atbalsts līdz brīvpusdienu piešķiršanai 1. septembrī būs ar 45% līdzfinansējumu.

Tāpat Siguldas novada pašvaldība turpinās apmaksāt kompleksās pusdienas un trīsreizēju ēdināšanu bērnudārzos un skolās to ģimeņu bērniem, kuriem to noteicis Sociālais dienests.

Jau ziņots, ka Siguldā ēdināšana līdz šim tika organizēta ar pašvaldības izstrādātas ēdināšanas sistēmas “PAĒD!S” palīdzību, kas nozīmēja, ka Siguldas lojalitātes kartes elektroniskajā maciņā vecāki uzskaitīja naudu, kuru bērni, nopīkstinot kvadrātkodu jeb QR kodu savos telefons, varēja apmaksāt ēdienreizi bezskaidras naudas veidā.

Siguldas novada pašvaldība 2022. gadā apstiprinājusi budžetu 52,49 miljonu eiro apmērā, 44% novirzot izglītības nodrošināšanai un attīstībai, savukārt ekonomiskai darbībai, tai skaitā ielu un ceļu uzturēšanai un remontdarbiem, kā arī teritorijas apsaimniekošanai 26%, bet sociālajam atbalstam un atbalstam ģimenēm ar bērniem – 12%.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU