DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. februārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Pieteikties NVA EURES individuālajām konsultācijām tagad var arī NVA mājaslapā

Publicitātes attēls

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES mobilitātes konsultantu individuālajām konsultācijām interesenti var pieteikties ne vien pa tālruni, e-pastu vai EURES Latvia Facebook kontā, bet tagad arī NVA mājaslapā - aizpildot pieteikuma anketu sadaļā “EURES”. Atgādinām, ka NVA reģistrētie klienti EURES konsultācijām var pieteikties arī savā klienta profilā CV un vakanču portālā.

NVA EURES individuālās konsultācijas remigrācijas atbalstam un darba mobilitātes jautājumos Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs ir pieejamas ikvienam interesentam.

Konsultācijās remigrantu atbalstam EURES speciālisti sniedz informāciju par situāciju Latvijas darba tirgū, dzīves apstākļiem, nodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām, sociālo sistēmu, nodokļiem, dokumentu kārtošanas procedūrām, bezdarbnieka pabalsta eksportu, NVA pakalpojumiem un citiem ar atgriešanos Latvijā saistītiem jautājumiem.

Konsultācijās par darba mobilitāti ES un EEZ valstīs tiek sniegtas atbildes uz jautājumiem, kāda ir situācija izvēlētās valsts darba tirgū,  kādi ir nodarbinātības nosacījumi un dzīves apstākļi, cik labām ir jābūt valodas zināšanām, kā meklēt darbu, kādi dokumenti būs nepieciešami un kāda ir reģistrācijas kārtība, ierodoties valstī, kas jāņem vērā, slēdzot darba līgumu, kādas ir sociālās garantijas u.c.

Covid-19 pandēmijas apstākļos visas NVA EURES konsultācijas notiek attālināti! Konsultācijas ir iespējams saņemt pa tālruni, e-pastā un Zoom platformā. Ja Jūs vēlaties ar NVA EURES speciālistiem konsultēties Zoom platformā, pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas un reģistrācijas Jums tiks nosūtīta Zoom saite, bet konsultācijas laikā būs nepieciešams dators vai viedierīce ar stabilu interneta pieslēgumu.

2021. gadā EURES konsultanti sniedza 822 individuālās konsultācijas par nodarbinātības, sociālās apdrošināšanas, starpvalstu nodokļu un citiem jautājumiem, tostarp vairāk nekā 200 individuālās konsultācijas tika sniegtas Latvijas valstspiederīgajiem, kuri atgriezās vai vēlējās atgriezties Latvijā no Apvienotās Karalistes, Vācijas, Īrijas, Norvēģijas, Nīderlandes un citām ES un EEZ valstīm. Savukārt 6343 interesenti  piedalījās NVA EURES grupu attālinātajās konsultācijās – vebināru un tiešsaistes raidījumu formātā. 2021.gadā, ņemot vērā ārvalstīs dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo aktīvu interesi par iespējām atgriezties Latvijā, NVA EURES konsultanti Zoom platformā organizēja 4 vebinārus “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?”, sagatavoja un EURES Latvia Facebook kontā pārraidīja 12 tiešsaistes raidījumus “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, bet maijā un decembrī Eiropas darba dienu platformā rīkoja pasākumus “Darbs un karjera Latvijā” darbaspēka piesaistei Latvijas uzņēmumiem.

Kopumā 2021.gadā darba meklētājiem, darba devējiem un citiem sadarbības partneriem NVA EURES konsultanti sniedza 9579 grupu un individuālās konsultācijas darba mobilitātes jautājumos.

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU