DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Apgūsti prasmes tiešsaistē, izmantojot NVA e-mācību moduļus

Ikviens interesents, kuram ir pieejams interneta pieslēgums, jebkurā viņam ērtajā vietā un laikā var tiešsaistē apgūt darba meklēšanā noderīgas zināšanas, kā arī finanšu pratību. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) CV un vakanču portāla E-apmācības sadaļā lietotājiem ir pieejami e-mācību moduļi “Kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju”, “Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai”, “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”, kas izstrādāti NVA īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros.

E-mācību moduļu šķirkli ir ļoti ērti lietot NVA tīmekļvietnē: katram e-mācību modulim izveidots savs baneris, uzklikšķinot uz kura, lietotājs uzreiz var atvērt viņam vajadzīgo e-mācību kursu NVA CV un vakanču portālā. Lai uzsāktu mācības tiešsaistē, ir jāautorizējas ar Valsts pārvaldes pakalpojumu portāla starpniecību. Atverot nākamo e-mācību moduli, autentificēšanās vairs nebūs vajadzīga, jo autentificēties nepieciešams tikai vienu reizi, uzsākot pirmā atvērtā moduļa e-kursa apguvi. 

Lai veiksmīgi atrastu piemērotu darbu, ļoti svarīgi ir neapjukt un, darbu meklējot, rīkoties maksimāli efektīvi, zināt, kas, kā un kādā secībā jādara. Tiem cilvēkiem, kuri meklē vai plāno meklēt darbu,  NVA e-mācību moduļi piedāvā iespēju apgūt darba meklēšanas metodes, iemāca efektīvi strukturēt darba meklēšanas soļus, noteikt prioritātes, izstrādāt darba meklēšanas rīcības plānu, pareizi uzrakstīt un noformēt dokumentus, kas jāiesniedz darba devējiem.

NVA e-moduļa “Kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju” mācību saturs ir sakārtots trīs sadaļās: “Darba meklēšana”, “Laika plānošana” un “Stresa vadība”. Modulis darba meklētājam sniedz ieteikumus gan savu zināšanu, prasmju un iemaņu izpētei, gan lietderīgai laika plānošanai darba meklējumos, gan palīdz pārvarēt stresu, kas var rasties bezdarba situācijā un jauna darba meklēšanas laikā. Mācību saturā iekļauti teorētiskie skaidrojumi, audio un videomateriāli, dialoga simulācijas un pašpārbaudes iespējas. Mācību vielas apguves ilgums ir piecas akadēmiskās stundas.

E-mācību modulis “Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai” iemāca  gan pareizi sagatavot un noformēt darba meklētāja pieteikuma dokumentus, gan sagatavoties darba pārrunām ar darba devēju.  Jūs uzzināsiet, kā jāveido CV saturs,  kāda ir motivācijas vēstules nozīme un ar ko tā atšķiras no pieteikuma vēstules, kādā secībā motivācijas vēstule ir jāraksta un kā jānoformē. E-mācību modulis izskaidros, kas ir darba intervija, kādi ir darba intervijas jautājumu veidi, kā uz darba devēja jautājumiem atbildēt, kā ģērbties un uzvesties.

NVA CV un vakanču portāla E-apmācības sadaļā ikvienam  Latvijas iedzīvotājam, kurš vēlas apgūt, pārbaudīt vai pilnveidot savas zināšanas finanšu pratībā, pieejams arī interaktīvais e-mācību modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”. Mācību saturam ir četras sadaļas: “Nauda un darījumi”, “Privāto finanšu plānošana”, “Finanšu un ekonomiskā vide. Nodokļi”, “Valsts un sociālais budžets, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbība valstī”. Mācību vielā iekļauts gan teorētiskais skaidrojums, gan audio un video materiāli, gan dialoga simulācijas, gan pašpārbaudes iespējas. Mācību ilgums - piecas akadēmiskās stundas.

Atgādinām, ka attālināti mācīties, izmantojot NVA bezmaksas e-mācību moduļus, var ne tikai NVA reģistrētie klienti, bet ikviens interesents, kas vēlas apgūt darba meklēšanā noderīgas prasmes vai finanšu pratību. Attālināto mācību noslēgumā ir jāizpilda zināšanu pārbaudes tests. Pārbaudes testi ir pieejami tikai tad, kad ir iepazīts viss izvēlētā e-mācību moduļa saturs.

Sešu gadu laikā iespēju tiešsaistē apgūt motivācijas vēstules sagatavošanu un sagatavošanos darba intervijai izmantojuši kopumā 11,8 tūkst. NVA reģistrēto klientu, bet finanšu pratību – 34,8 tūkst., savukārt piecu gadu laikā iespēju tiešsaistē apgūt efektīvas darba meklēšanas stratēģijas veidošanu ir izmantojuši 8,4 tūkst. NVA reģistrēto klientu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI