DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. janvārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Uz laiku apmeklētājiem slēgta Šlīteres dabas taka

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Pērnās nedēļas stiprais vējš radījis postījumus Slīteres Nacionālajā parkā, kur cietusi Šlīteres dabas takas laipa. Iekams tā tiek atjaunota, padarīta apmeklētājiem droša un ērti lietojama,  Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) uz laiku šo taku līdzās Šlīteres bākai slēdz. Dabas tūristi aicināti apmeklēt citas dabas takas.

“Spēcīgais vējš, kas Latvijā plosījās pēdējās nedēļās, apmeklēja arī Slīteres Nacionālā parka vienu no tūristu iemīļotākajām takām – Šlīteres dabas taku. Aiz sevis uz dēļu laipas tas atstāja sagāztus kokus, sabojāja takas segumu un padarīja to apmeklētājiem necaurejamu. Rūpējoties par parka apmeklētāju drošību, taka uz laiku, kamēr norit dēļu seguma atjaunošanas darbi, apmeklētājiem būs slēgta,” pauž Pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas direktore Dace Sāmīte.

Pārvalde aicina apmeklējumam izraudzīties citas Slīteres Nacionālā parka dabas takas, piemēram, pie bākas esošo Šlīteres Kukaiņu taku vai netālu esošo Pēterezera dabas taku. Lieti noderēs arī Pārvaldes izveidotā un uzturētā mobilā lietotne “Dabas Tūrisms”, kas sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā jebkurā Latvijas vietā, jo tajā apkopoti vairāk nekā 500 dažādi dabas tūrisma galamērķi – dabas takas, skatu vietas, torņi utt.

Šlīteres dabas taka ir 1,2 kilometrus gara. Tā atrodas Slīteres Nacionālā parka vecākajā daļā, kas tiek aizsargāta jau kopš 1923.gada. Šeit jau gadsimtu dabas procesi norit netraucēti, tāpēc takā redzami veci, dabiski platlapju (lapkoku) un egļu meži ar lielu dimensiju kokiem un kritalām. Taka šķērso arī kaļķainu zāļu purvu un pārmitru avoksnāju. Dabisks mežs un purvs ir dzīvesvieta daudzām retām, izzūdošām augu un dzīvnieku sugām, arī tādām kukaiņu un sūnu sugām, kuras līdz šim nekur citur Latvijā nav atrastas. Takas malā aug arī parastā īve, Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstīts aizsargājams skuju koks.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI