DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. janvārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Nosaka darba drošības un veselības aizsardzības prasības uz kuģiem

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valdība šodien, 18. janvārī, atbalstīja Satiksmes ministrijas pilnveidotos “Noteikumus par darba drošības un veselības aizsardzības prasībām un medicīnisko aprūpi uz kuģiem”. Noteikumi nosaka minimālās darba drošības un veselības aizsardzības prasības medicīniskās   palīdzības sniegšanai uz kuģa, un darba aizsardzības prasības attiecībā uz medicīnisko aprūpi uz kuģiem, kas kuģo ar Latvijas karogu.

Projekts paredz, ka kuģi, kas kuģo ar Latvijas karogu tiek iedalīti trīs kategorijās:

  • A kategorija  –  jūras   kuģi   un  tāljūras   zvejas kuģi, kuriem nav kuģošanas rajona vai ilguma ierobežojumu;
  • B kategorija – jūras kuģi un jūras zvejas kuģi, kuru kuģošanas rajons ir līdz 150 jūras jūdzēm no patvēruma ostas. Šajā kategorijā ietilpst arī velkoņi,  kravas   kuģi,   zvejas   kuģi,   kuriem   ir noteikts   konkrēts   kuģošanas   rajons   Baltijas jūra;
  • C kategorija – ostas kuģi, iekšējo ūdeņu kravas un   pasažieru   kuģi,   zvejas   kuģi,   kuri   kuģo iekšējos ūdeņos vai arī jūrā ne vairāk kā 20 jūras jūdzes no krasta, kā arī kuģošanai jūrā paredzētie   atpūtas   kuģi,   kas   iesaistīti komercdarbībā.

Noteikumi, ņemot vērā arī ES Direktīvu prasības, paredz, ka uz katra kuģa ir tā kategorijai atbilstošs medicīniskais aprīkojums (medikamenti, medicīnas ierīces un pretlīdzekļi). Medicīniskā aprīkojuma daudzums ir atkarīgs no reisa veida, apmeklējamajām ostām, ceļa mērķa, reisa ilguma, reisa laikā veicamā darba un darbu veida, kravas veida un apkalpes locekļu skaita.

Par medicīniskā aprīkojuma nodrošināšanu atbildīgs ir kuģa īpašnieks vai kuģošanas sabiedrība, kura pārvalda kuģi saskaņā ar Starptautiskā drošas kuģu ekspluatācijas un piesārņojuma novēršanas vadības kodeksa prasībām, kas arī nodrošina, lai uz kuģa esošajām medicīniskajam aprīkojumam būtu pievienota lietošanas instrukcija. Savukārt par medicīniskā aprīkojuma pārraudzību atbildīgs kuģa kapteinis, kurš var arī deleģēt pienākumu rūpēties par medicīniskā aprīkojuma atbilstošu izmantošanu un uzturēšanu vienam vai vairākiem kuģa virsniekiem.

Noteikumi paredz, ka VSIA “Latvijas Jūras administrācija” Kuģošanas drošības inspekcijas kuģu kontroles inspektors katru gadu veic pārbaudi, lai pārliecinātos par to, vai uz Latvijas kuģiem tiek ievērotas noteikumos paredzētās prasības.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI